بررسی پیشرفت 8 طرح مهم صنعت پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۷  
true
true
بررسی پیشرفت ۸ طرح مهم صنعت پتروشیمی

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از نیپنا، «مرضیه شاهدایی» مدیرعامل و «علی محمد بساق زاده» مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفری دو روزه با حضور در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آخرین وضعیت مهمترین طرح های در دست ساخت در فاز یک و دو منطقه پارس را مورد بازدید قرار می دهند.


بر این اساس امروز شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از آخرین وضعیت طرح‌های در دست اجرایی همچون نیروگاه و ایستگاه گاز پتروشیمی داوند، پتروشیمی مرجان، سبلان، کیمیای پارس خاورمیانه، دنا، آبگیر پتروشیمی دماوند، فاز یک توسعه واحد تولید متانول پتروشیمی بوشهر و فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس را مورد ارزیابی قرار دهند.

علاوه بر این در حاشیه بازدید از سایت و کارگاه‌های ساخت طرح‌های جدید صنعت پتروشیمی در عسلویه قرار است، مدیران و مجریان طرح‌های در دست اجرا مهمترین مشکلات و چالش های پیش روی ساخت، تکمیل و بهره برداری پروژه ها را تشریح و سپس برای رفع مشکلات و تسریع بخشیدن به روند اجرای پروژه‌ها با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصمیم گیری شود.

راه اندازی پنج طرح جدید صنعت پتروشیمی تا پایان سال

پیش بینی می‌شود امسال پنج طرح جدید دیگر در صنعت پتروشیمی شامل فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس با ظرفیت تولید یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن اوره و آمونیاک و یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن ظرفیت محصولات قابل فروش، پتروشیمی کاوه با ظرفیت تولید و قابل فروش دو میلیون و ۳۱۰ هزار تن متانول، فاز اول پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید چهار میلیون و ۱۱۱ هزار تن و یک میلیون و ۷۷۶ هزار تن ظرفیت محصولات قابل عرضه، پتروشیمی مرجان با ظرفیت تولید و قابل فروش یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول و فاز اول پتروشیمی پترو کیمیای ابن سینا با ظرفیت تولید و فروش ۲۳ هزار تن انیدرید مالئیک در مدار بهره برداری قرار بگیرند.

با بهره برداری از این پنج طرح در مجموع سالانه حدود ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزوده می شود که با کسر تولید بین مجتمعی و خوراک واحدها، حدود هفت میلیون و ۴۰۹ هزار تن محصول قابل عرضه در صنعت پتروشیمی ایران تولید خواهد شد.
بر این اساس پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۹۶ در مجموع ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران به مرز ۷۲ میلیون تن در سال افزایش یابد.

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true