کره جنوبی در پتروشیمی ویتنام سرمایه گذاری می کند

اخبار پلیمری

بازدید: 44

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از نیپنا، شرکت هیوسانگ (Hyosung) کره جنوبی به تازگی از عقد تفاهم نامه ای با دولت ویتنام برای ساخت تعدادی مجتمع پتروشیمی در این کشور خبر داد. طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده که از سال جاری میلادی کلید می خورند؛ شامل ساخت یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان (PDH)، یک مجتمع تولید پلی پروپیلن (PP)، مخرن ذخیره سازی ال.پی.جی (LPG) و یک انبار نگهداری محصولات پتروشیمی است.

بر اساس این گزارش، پروژه های یادشده به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار (معادل یک تریلیون و ۳۸۰ میلیارد وون کره جنوبی) در منطقه صنعتی Cai Mep واقع در استان با ریا-وونگ تائو (Ba Ria-Vung Tau) ویتنام به بهره برداری می رسند.
این طرح عظیم در دو فاز اجرایی می شود که در فاز نخست شرکت هیوسانگ به ترتیب ۱۳۳ و ۳۳۶ میلیون دلار برای ساخت مخزن ذخیره سازی ال. پی. جی و مجتمع تولید پلی پروپیلن هزینه می کند. در فاز دوم این شرکت به ترتیب ۴۹۶ و ۲۲۶ میلیون دلار برای احداث یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان و مجتمع پلی پروپیلن شماره ۲ سرمایه گذاری خواهد کرد.


این گزارش می افزاید: قرار است پلی پروپیلن تولیدی به مصرف بازار داخلی ویتنام برسد و برای تولید محصولات متنوعی نظیر انواع ظروف، لوله های فاضلاب، سرنگ های پزشکی و منسوجات مورد استفاده قرار گیرد.
شرکت هیوسانگ می گوید: این سرمایه گذاری به ما کمک می کند تا ضمن دستیابی به قیمت های رقابتی تر، حضور خود را در بازارهایی نظیر ویتنام، چین و جنوب شرق آسیا که از پتانسیل بالایی برخوردارند؛ تقویت کنیم.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.