لنزهای چشمی که می‌تواند جایگزین عینک هوشمد گوگل شود

اخبار پلیمری
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) به نقل از ساعت۲۴، لنزهایی در راه است که می‌توانید به وسیله آنها وبگردی و حتی وضعیت سلامت خود را مشاهده کنید. دانشمندان می‌گویند با استفاده از فیلم پلیمر رسانا، لنزهای چشم را تبدیل به کامپیوتر کوچک می‌کنند که درست در جلوی چشمان شما کار می‌کند.

eletctonic-lens

تیم تحقیقاتی موسسه Futur industries دانشگاه استرالیای جنوبی به جزییات استفاده از الکترودهای آبی سازگار با آب بر روی هیدروژن‌های منعطف (لنز چشم) اشاره کرد. با کمک این لنز می‌توانید میزان گلوکز خود را سنجیده و یا نمایشگرهای الکترونیکی را بر روی آنها مشاهده کنید.

این لنزهای ارتقا یافته اطلاعات را به صورت بی‌سیم دریافت می‌کنند در مورد نیروی لازم برای روشن کردن صفحه نمایشگر آنها نیز از دستاوردهای سایر محققان استفاده شد. تحقیقات آنها نشان داده که می‌توان برای روشن کردن باتری‌های مخصوص از قطره‌های چشمی استفاده کرد.

لنزهای نمایشگر می‌توانند واقعیت مجازی یا صنایع عینک‌های هوشمند را متحول کنند. با وجود این لنزها هدست‌های VR که قرار است حجم انبوهی از آنها در سال جاری به بازار بیایند کنار گذاشته می‌شوند. لنزهای چشمی به اندازه عینک‌های هوشمند آشکار نیست.

این فیلم‌های پلیمر رسانا را می‌توان برای اغلب لنزهای چشم استفاده کرد. از کاربردهای لنز هوشمند می‌توان به الکترودهای هوایی مخصوص در باتری‌ها و خازن‌ها، خاموش شدن پنجره‌های هوشمند تنها با زدن یک دکمه  انتشار قابل تطبیق هزینه‌های نظامی اشاره کرد.

این تحقیق از افزایش محبوبیت و پیشرفت تکنولوژی‌های سازگار با محیط زیست مانند ساعت‌های هوشمند یا پمپ‌های قلب الهام گرفته است.  این لنزها یک قدم فراتر از لنزهای هوشمند گوگل است که از سال ۲۰۱۴ وارد بازار شد. این لنزها گلوکز را اندازه‌گیری کرده و بسیار پیشرفته‌تر از لنزهای Innovega است که همان سال اعلام کرد لنز‌هایش موجب بهبود تمرکز در بینایی می‌شود.

گرچه تیم تحقیقاتی دهه‌هاست بر روی پلیمرهای رسانا کار می‌کند اما ایده ترکیب لنز و پلیمر رسانا از دو سال پیش به سراغ محققان آمده است.

منبع: ساعت۲۴

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.