قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت جدید پایه محصولات پلیمری و شیمیایی اعلام شد.

نرخ و قیمت

رشد اندک پلیمرها

مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۲۸ و ۱۱ تیرماه نشان می دهد که اکثر کالاها با افزایش محدود قیمت روبه رو شده اند.

بیشترین افزایش قیمت متعلق به استایرن بوتادین رابرهای تیره و روشن با ۲.۷ و ۲.۵ درصد رشد است، این کالاها به ترتیب با ۱۲۷ و ۱۲۴ تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده اند.

در رتبه دوم، بیشترین افزایش قیمت ها پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۰.۷ درصد رشد قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۳۶ و ۳۸ تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند. پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی نیز با ۰.۷ درصد افزایش نسبت به دو هفته قبل قرار روبه رو شدند. پلی اتیلن سنگین اکستروژن نیز ۰.۷ درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشت، این کالا از رقم ۴ هزار و ۱۲۰ تومان به ۴ هزار و ۱۴۹ تومان رسید.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز نسبت به دو هفته قبل ۰.۶ درصد رشد قیمت داشتند، به طوری که گرید ۷۸۱ با ۲۲ تومان، گرید ۷۸۵ با ۲۱ تومان، گرید ۸۲۱ با ۲۳ تومان و گرید ۸۲۵ نیز با ۲۲ تومان رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

پی وی سی ها نیز با افزایش ۰.۴ درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، به طوری که گرید۵۷، ۶۰ و ۷۰ به میزان ۱۶ تومان و گرید ۶۵ نیز ۱۵ تومان رشد قیمت داشتند.

کمترین رشد قیمت ها هم متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی با ۰.۱ درصد رشد است، این کالاها با ۶ و ۷ تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی قیمت دلار با رشد ۰.۸ درصدی نسبت به دو هفته قبل به رقم ۳ هزار و ۷۵۴ تومان رسید.

افت و خیز شیمیایی ها

بررسی قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۲۸ خرداد و ۱۱ تیرماه نشان می دهد که برخی از محصولات با کاهش و برخی دیگر هم با افزایش روبه رو شده اند.

بیشترین کاهش قیمت در گروه شیمیایی ها، متعلق به اوره صنعتی با ۶.۱ درصد افت است، این کالا از رقم ۷۲۰ به ۶۷۵ تومان رسیده است.

در رتبه بعدی هم اسیداستیک با ۵.۳ درصد کاهش قرار دارد، این کالا از رقم یک هزار و ۵۲۷ تومان به یک هزار و ۴۴۶ تومان رسیده است.

آروماتیک سنگین نیز نسبت به دو هفته قبل ۲.۵ درصد کاهش قیمت داشته است، این کالا ۴۹ تومان ارزان شد.

اوره پریل، زایلین مخلوط و پارازایلین نیز روندی نزولی داشته اند.

در همین حال بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به متانول با ۲.۳ درصد رشد است، این کالا ۱۷ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شده است.

همچنین در رتبه دوم هم نرمال بوتانول با ۱.۴ درصد رشد قرار دارد، این کالا از ۲ هزار و ۶۴۱ تومان به ۲هزار و ۶۷۹ تومان رسیده است.

همچنین دی اتیلن گلایکول و منواتیلن گلایکول نیز روندی مثبت داشتند، به طوری که به ترتیب ۲۴ و ۱۵ تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

همچنین سودمایع، اورتوزایلین، کریستال ملامین، دی اتیل هگزانول و اسیدترفتالیک نیز نسبت به دو هفته قبل روندی افزایشی داشتند.

در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی نرخ دلار با ۰.۸ درصد افزایش به رقم ۳ هزار و ۷۵۴ تومان رسیده است.

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

 

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false