همایش بین المللی ظروف یکبار مصرف و بیوپلیمرها

کنفرانس ها و سمينارها

بازدید: 97

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: زندگی انسان قرن بیست و یکم بدون کاربرد محصولات نوین پلاستیک، یک زندگی بسیار پر دردسر، بسیار پر هزینه و از همه بدتر بسیار آلوده کننده ی محیط زیست خواهد بود. در همین حال برخی از نهادهای عظیم اقتصادی جهانی به کمک نیروهای قدرتمند رسانه ای تلاش می کنند تا پلاستیک ها را قاتل محیط زیست و نابودکننده ی طبیعت معرفی کنند. این موضوع، در جایی به بدترین شکل ممکن در ذهن انسان های فاقد تخصص می نشیند که بحث “محصولات یکبار مصرف پلیمری” به میان کشیده می شود تا عده ای هم به عمد تلاش کنند تا “ظروف یکبار مصرف پلیمری” را عامل اصلی آلودگی های زیست محیطی معرفی نمایند، حال آنکه حذف محصولات یکبار مصرف از زندگی انسان. می تواند هزینه های سرباری گزاف را در ابعاد گوناگون بر زندگی مردم تمامی جوامع تحمیل نماید.

 به همین سبب، بعد از ٢ سال بررسی، مطالعه و کنکاش، انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف ایران   در نظر دارد بر مبنای طرح پیشنهادی سایت “پلیمر مدیا- PIMII” و با اتکا به جایگاه ملی و جهانی، تجربیات، شهرت، کاردانی و جهانشناسی، با همکاری شرکت همایش سازان امروز  نسبت به برگزاری “همایش بین المللی ظروف یکبار مصرف و بیوپلیمرها”  با محوریت “تولید و فناوری” در روزهای ۲۷ و ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶ در محل سالن اصلی همایش های پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اقدام نماید.

 بر اساس اهداف، برنامه ها و محورهای این همایش برآن هستیم تا از دو طریق برگزاری سخنرانی های علمی، فنی و اقتصادی و همچنین برپایی نمایشگاهای جانبی، ضمن نمایش و ارایه توانمندی های کشورمان همراه با نمایش جدیدترین دستاوردهای علمی و فنی روز جهان در این قلمرو، با دعوت از اساتید دانشگاهی و مدیران شرکت های معظم تولیدکننده مواد اولیه، قالب، محصولات و ماشین آلات فرایندی و خریداران و فروشندگان انبوه (wholesalers) خارجی این قلمرو،  موضوعاتی مثل سرمایه گذاری مستقیم و یا سرمایه گذاری از طریق مشارکت و اشتراک منافع (Joint Venture) برای تاسیس خطوط جدید تولیدی و یا اصلاح خطوط موجود را در دستور کار قرار دهیم تا نخستین گامها را نیز برای ایجاد تحولات عمیق در صنعت تولید ظروف یکبار مصرف ایرانی و مشارکت با شرکای غیر ایرانی با قدرت هرچه بیشتر برداریم.

محورهای اصلی
  • تشریح علمی و فنی مفهوم ظروف یکبارمصرف برای کاربردهای عام و خاص
  • آخرین تکنولوژی های تولید ظروف یکبار مصرف و بررسی وضعیت موجود در ایران
  • منابع گوناگون مواد اولیه برای تولید ظروف یکبارمصرف از دیدگاه سلامت مصرف کننده و محیط زیست
  • تشریح و بررسی انواع روش های تخریب پذیری ظروف تولیدی و پسماندها و نقش آنها در سلامت مصرف کننده و محیط زیست
  • فواید و مضرات ظروف یکبار مصرف از دو دیدگاه کاربردی و زیست محیطی
  • بررسی بازارهای تولیدی و صادراتی ایران و منطقه و وضعیت موجود در جهان

 

برای این همایش برنامه هایی در چارچوب محورهای زیر، پیش بینی شده است:
  • ارایه مقالات و مطالب علمی و فنی توسط اساتید دانشگاهی،متخصصین این قلمرو و نمایندگان شرکت های ایرانی و غیر ایرانی، میزگردهای تخصصی و نمایشگاه جانبی
  • همچنین، برگزارکنندگان در تدارک کارگآه های آموزشی نیز هستند
  • تاکنون شرکت ها و افرادی از کشورهای آلمان، اتریش و ایتالیا برای همکاری و همراهی با این همایش که برای نخستین بار در چنین سطحی در ایران برگزار می شود، اعلام آمادگی کرده اند.
  • همچنین این همایش از نمایندگی های ثابت در کشورهای ایتالیا، آلمان و انگلستان برخوردار شده و تلاش برای افزایش سایر نمایندگی های انحصاری در سایر کشورها ادامه دارد.
0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.