پلاستیک آینده با پلی بوتیل که در خاک تجزیه می شود - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مطالعات اخیر حاکی از آن است که میکروب‌های خاک قادر به تجزیه نوعی جایگزین پلاستیک به نام «پلی بوتیل» هستند. محققان امیدوارند که این ماده جایگزینی برای فیلم‌های پلی اتیلن شود.

مقادیر زیادی فیلم پلی اتیلن در زمین‌های کشاورزی رها شده است تا با افزایش حرارت خاک و حفط رطوبت آن، رشد غلات را افزایش دهد.

محیط زیست

از بین بردن این ورقه‌های پلاستیکی بسیار دشوار است به همین دلیل مقدار زیادی پلاستیک در خاک انباشه می‌‌شود. آلودگی پلی اتیلن می‌تواند جریان آب در خاک را مختل کند و در نهایت منجر به کاهش سلامت خاک شود.

محققان زوریخی به دنبا جایگزینی برای پلاستیک بودند که دوست‌دار محیط زیست هم باشد. نتایج تحقیقات آنها نشان داد که پلی بوتیل دارای چنین ویژگی‌هایی است.

دانشمندان پلی بوتیل را با مقداری ایزوتوپ کربن۱۳ ترکیب کردند. این کار به آنها اجازه می‌داد که تجزیه کربن در مسیرهای مختلف زیست تخریب پذیری را دنبال کنند.

دانشمندان توانستند تبدیل کربن این پلی‌مر به زیست توده و انرژی را ردیابی کنند. این اولین مطالعه‌ای است که ثابت می‌کند پلاستیک قابلیت تجزیه زیستی در خاک را دارد.

در تجزیه زیستی میکروب‌ها از تمام کربن‌های موجود در زنجیره برای تولید انرژی و زیست توده استفاده می‌کنند، درست مانند اتفاقی که با میکروب‌های خاکی و پلی بوتیل رخ می‌دهد.

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false