توقف سریع خونریزی  با پانسمان پلیمری

تکنولوژي
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت Axio Biosolutions Pvt Ltd موفق به تولید پانسمان زخم ساخته شده از ۱۰۰% کیتوسان، پلیمر طبیعی که در حلزون صدف دار یافت می‌شود، شده است که باعث توقف خونریزی در عرض چند دقیقه می‌گردد.

این محصولات در بخش‌های اورژانس (کنترل خونریزی اضطراری، توقف خونریزی)، نظامی (اسفنج کیتوسان برای لخته شدن سریع)، عروق (پانسمان هموفیلی عروقی برای تداخلات قلب و عروق / رادیولوژی) و دندانپزشکی (پانسمان دندان – توقف خونریزی دهان، محافظت از زخم) کاربرد دارد.

stop Blidding polymer band

ساختار پانسمان پلیمری

این محصول شبه اسفنجی هنگامی که در تماس با خون قرار می‌گیرد، یک لایه چسبنده بر روی رگ‌های خونی ایجاد می‌کند. هر دو سمت این چسب مشابه ساخته شده بنابراین تفاوتی در نوع قرارگیری آن وجود ندارد و یا دستورالعمل خاصی برای استفاده از آن نیاز نیست و فقط باید آن را از بسته بندی خارج گردد و آن را روی زخم قرار دهید.

خون دارای بار منفی و محصول مورد نظر دارای بار مثبت بوده بنابراین قادر به تشکیل یک درزگیر چسبنده قوی می‌باشد. این محصول در اندازه‌های مختلف- ۵x5cm, 5x8cm, and 8x8cm- موجود می‌باشد و می‌تواند به مدت ۴۸ ساعت بر روی زخم باقی بماند. پانسمان را می توان به راحتی با استفاده از آب شور، بدون هیچ آثاری جدا نمود.

منبع: plastemart

1
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.