قیمت پی وی سی در بازار آسیا به بالاترین سطح ظرف ۵ ماه گذشته رسید

گزارش و تحلیل

بازدید: 47

Print Friendly, PDF & Email

شاخص قیمت پی وی سی (PVC) بر مبنای CFR چین با افزایش ۱۰ دلاری نسبت به هفته پیش از آن، به بالاترین سطح ظرف پنج ماه گذشته یعنی ۹۴۵ دلار برای هر تن رسید. منابع بازار معتقدند که ایجاد اختلال در عرضه در نتیجه طوفان هاروی که تعطیلی تعدادی از واحدهای پی وی سی را در پی داشته، به این وضعیت دامن زده است.

بر اساس داده های منتشر شده توسط موسسه S&P Global Platts، بالاترین سطح قیمت ها به ۲۲ ماه مارس امسال یعنی ۹۵۰ دلار به ازای هر تن بر می گردد.

قیمت آتی پی وی سی

منابع بازار می گویند: در ارتباط با مذاکرات ماهیانه پی وی سی در آسیا (monthly PVC negotiations)، انتظار می رود تولیدکنندگان آسیایی این محصول برای قراردادهای ماه اکتبر قیمت هایی بالاتر از ۱۰۰۰ دلار در هر تن پیشنهاد کنند.

عرضه کنندگان پی وی سی، محصولات خود برای ماه سپتامبر را ۹۴۰ دلار در هر تن (بر مبنای CFR چین) قیمت گذاری کردند که ۵۰ دلار بالاتر از قیمت های پیشنهادی برای ماه اوت بود. فعالان بازار پی وی سی آسیا همچنین قرار است پیشنهادات جدید خود برای ماه اکتبر را در هفته سوم ماه سپتامبر اعلام کنند.

در هفته منتهی به جمعه ۱۰ شهریور ماه، به دنبال تعطیلی تعدادی مجتمع تولید پی وی سی در ایالات متحده، فعالان بازار جهانی اسپات این محصول با توجه به پیش بینی کمبود عرضه احتمالی، برای اعلام قیمت های جدید منتظر ماندند.

منبع: نیپنا

 

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.