عرضه اسید ترفتالیک خالص کربن خنثی جهان توسط شرکت BP

تکنولوژي
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت BP به زودی نخستین اسید ترفتالیک خالص کربن خنثی جهان را به بازار عرضه خواهد کرد.

شرکت BP عملیات تکمیل مجتمع اسید ترفتالیک خالص (PTA) خود را که بخشی از یک پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری برای رساندن مجتمع تولید اسید ترفتالیک خالص کوپر ریور به ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید است در چارلستون کارولینای جنوبی تکمیل کرد .

بر اساس این گزارش، با تکمیل این پروژه شرکت بی پی از این پس برند جدیدی از اسید ترفتالیک خالص کم کربن (low-carbon) را که مطابق اعلام این شرکت نخستین اسید ترفتالیک خالص کربن خنثی (carbon-neutral PTA) جهان به شمار می رود؛ در ایالات متحده تولید می کند. بی پی پیشتر تولید اولیه این محصول را از سال ۲۰۱۶ میلادی در اروپا آغاز کرده بود.

کاهش کربن متصاعد شده

به این ترتیب میزان کربن متصاعد شده از تاسیسات تولید اسید ترفتالیک خالص این شرکت در آمریکا حدود ۱۰۹ هزار تن در سال کاهش می یابد.

لوئیس سیرا، مدیر عامل شاخه جهانی آروماتیک های شرکت بی پی، عنوان کرد: بهره برداری از پروژه اخیر، گامی مهم در راستای تبدیل مجتمع کوپر ریور به یکی از پربازده ترین، زیست سازگارترین و کم هزینه ترین تاسیسات تولید اسید ترفتالیک خالص جهان است. از طرفی امکان تولید یکی از کم کربن ترین محصولات در نوع خود را فراهم می آورد.

بر پایه این گزارش ، اسید ترفتالیک خالص ماده اولیه برای تولید پلی استر محسوب می شود و در صنایع مختلفی نظیر نساجی، بسته بندی غذا و نوشیدنی ها کاربرد دارد.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.