بررسی ۲ ماهه تولید محصولات منتخب پتروشیمی

گزارش و تحلیل

بازدید: 50

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: در بخش کالاهای منتخب پتروشیمی به تفکیک محصولات شیمیایی و پلیمری نیز در مدت زمان مورد بررسی «(SBR) استایرن بوتادین رابر»، «(PS) پلی استایرن»، اوره، «(PVC) پلی‌وینیل کلراید» و آمونیاک بیشترین رشد تولید در میان محصولات منتخب پتروشیمی را به خود اختصاص داده‌اند.

محصولات پلیمری

افزایش تولید

براساس آمار اعلام شده مجموع «(SBR) استایرن بوتادین رابر» تولید شده در دو ماه نخست سال جاری برابر با ۱۰ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی حدود ۱۰۴ درصد را ثبت کرده است.

تولید «(PS) پلی‌استایرن» نیز در این مدت برابر با ۴۴ هزار تن بوده که رشدی حدود ۴۱ درصد را در مقایسه با سال گذشته داشته است.

اوره تولیدی در این دوره نیز برابر با ۹۳۱ هزار تن بوده و رشد آن ۵/ ۲۲ درصد بوده، درخصوص «(PVC) پلی‌وینیل کلراید» نیز تولید ثبت شده برابر با ۹۱ هزار تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد بیش از ۲۴ درصد حکایت دارد.

«آمونیاک» تولیدی در این مدت نیز برابر با ۶۹۷ هزار تن بوده که رشدی ۴/ ۱۵ درصدی را در مقایسه با دوره مشابه سال قبل تجربه کرده است.

 

کاهش تولید

در مقابل محصولات شیمیایی که در این دوره رشد تولید داشته‌اند می‌توان به افت تولید حدود ۴۸ درصدی «(PBR) پلی‌بوتادین رابر» و افت تولید «(AE) اکریلونیتریل بوتادین استا» اشاره کرد، افت تولید این محصول حدود ۲۸ درصد ثبت شده است.

«(PP) پلی‌پروپیلن» سومین محصولی است که بیشترین افت تولید را داشته است. براساس آمار اعلام شده در دو ماه نخست سال جاری این محصول افت بیش از ۱۰ درصد را تجربه کرده است.

در کنار محصولات شیمیایی که افت یا رشد تولید را تجربه کرده‌اند روند تولید دو محصول «(ER)اپوکسی‌رزین» و «(PC) پلی‌کربنات» در آمار دو ماه نخست سال جاری قید نشده و وضعیت تولید این محصولات نامشخص است.

منبع: دنیای اقتصاد

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.