قیمت پایه محصولات پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
قیمت پایه محصولات پتروشیمی

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.

قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی از این پس به صورت هفتگی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

نرخ و قیمت

وضعیت تغییرات قیمت

بررسی قیمت های پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۲۰ فروردین و ۳ اردیبهشت نشان می دهد که اکثر کالاها روندی نزولی داشته اند.

 بیشترین افت قیمت متعلق پی وی سی ها با ۶.۵ درصد نسبت به دو هفته اخیر بوده است. به طوری که گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۲۴۰ تومان، گرید ۶۰ هم ۲۲۹ تومان و گرید ۶۵ نیز ۲۱۸ تومان نسبت به دو هفته اخیر ارزان شدند.

در رتبه دوم بیشترین افت قیمت پلی اتیلن های ترفتالات نساجی و بطری به ترتیب با ۲.۹ و ۲.۷ درصد کاهش نسبت به دو هفته اخیر قرار دارند. به طوری  که گریدهای نساجی از ۹۸ تا ۱۰۱ تومان ارزان شدند.

گریدهای بطری هم از ۹۹ تا ۱۰۷ تومان نسبت به دو هفته قبل افت قیمت داشتند.

در رتبه سوم بیشترین افت قیمت ها هم در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن سنگین فیلم با ۱ درصد کاهش نسبت به دو هفته قبل قرار دارد. به طوری که این کالاها از ۴ هزار و ۷۲ تومان به ۴ هزار و ۲۹ تومان رسیدند.

در گروه پلی اتیلن ها، پلی اتیلن های سبک فیلم، خطی، پلی اتیلن سنگین بادی، تزریقی و دورانی نیز با افت قیمت نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند.

پلی اتیلن های سبک فیلم ۰.۸ درصد،پلی اتیلن سبک خطی وپلی اتیلن سنگین بادی ۰.۹ درصد و پلی اتیلن سنگین تزریقی و دورانی نیز ۰.۷ درصد نسبت به دو هفته گذشته ارزان شدند.

پلی استایرن های معمولی و مقاوم نیز روندی کاهشی داشته و به ترتیب با ۰.۸ درصد و ۰.۳ درصد کاهش نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

کمترین افت قیمت ها هم متعلق به پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی با ۰.۲ درصد افت نسبت به دو هفته قبل بود، این کالا به ترتیب با ۱۱ و ۱۳ تومان کاهش قیمت روبه رو شدند.

قیمت پایه ارز

در محاسبه قیمت های پایه محصولات پتروشیمی هم قیمت دلار با افت ۰.۳ درصدی از ۳ هزار و ۷۴۹ تومان به ۳ هزار و ۷۳۸ تومان رسیده است.

دانلود لیست

منبع: پایگاه خبری بورس کالای ایران

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true