بررسی قیمت های پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی

گزارش و تحلیل

بازدید: 52

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: بررسی قیمت های پایه جدید محصولات پلیمری و شیمیایی (۳ و ۱۷ بهمن)

محصولات پلیمری

مقایسه قیمت محصولات پلیمری در تاریخ ۳ و ۱۷ بهمن نشان می دهد که اکثر کالاها روندی افزایشی داشته اند. در این گروه بیشترین افزایش قیمت متعلق به پلی استایرن مقاوم ۷۲۴۰ با ۱۰.۴۵ درصد نسبت به دو هفته گذشته بود، این کالا از رقم ۵ هزار و ۱۸۲ به ۵ هزار و ۷۲۴ تومان رسید.

همچنین پلی استایرن معمولی ۱۵۴۰ نیز با رشد ۹.۱۸ درصدی نسبت به دو هفته گذشته به رقم ۵ هزار و ۴۸۸ تومان رسید.

در رده بعدی رشد قیمت ها نیز پلی پروپیلن های نساجی با ۶.۱ درصد و پلی پروپیلن های شیمیایی با ۵.۳ درصد افزایش نسبت به دو هفته قبل قرار دارند، به این ترتیب پلی پروپیلن های نساجی از ۳ هزار و ۵۰۹ به ۳ هزار و ۷۲۵ تومان و پلی پروپیلن های شیمیایی هم از ۴ هزارو ۲۲ تومان به ۴ هزار و ۲۳۷ تومان رسیدند.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و بطری هم از ۴ تا ۰.۷ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد داشته اند. همچنین پی وی سی ها هم با ۲.۲ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده اند.

به طوری که گرید ۵۷ و ۷۰ به رقم ۳ هزار و ۶۳۹ تومان رسید، گرید ۶۰ هم به رقم ۳ هزار و ۴۷۴ تومان و گرید ۶۵ هم به رقم ۳ هزار و ۳۰۹ تومان رسید.

همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی و فیلم  نیز با افزایش ۲ درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شده اند. پلی اتیلن های سبک فیلم و خطی نیز روندی مثبت داشته و با ۲ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

در همین حال پلی اتیلن های سنگین اکستروژن، پلی اتیلن ترفتالات گرید ۷۸۰ و ۸۲۰ نیز روندی کاهشی داشتند، به طوری که اکستروژن ها با ۰.۰۳ تا ۰.۱۶ درصد افت روبه رو شدند، گرید بطری ۷۸۰ و ۸۲۰ هم ۰.۳ درصد نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

دلار نیز در محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی با ۰.۰۴ درصد رشد روبه رو شد و از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان به ۳ هزار و ۸۰۱ تومان رسید.

محصولات شیمیایی

مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۳ و ۱۷ بهمن نشان می دهد که اکثر کالاها با افزایش روبه رو شده اند. در این گروه  بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به بنزن با ۱۶ درصد رشد است، این کالا از ۳ هزار و ۴۰۸ تومان به ۳ هزار و ۹۶۳ تومان رسیده است.

در رده بعدی رشد قیمت هم کریستال ملامین با ۱۰ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارد، به طوری که این کالا ۴۳۳ تومان گران شده است.

در ادامه هم آروماتیک سنگین با ۶.۸ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارد، این کالا از رقم ۲ هزار و ۲۲۸ به ۲ هزار و ۳۸۰تومان رسید.

همچنین استایرن منومر نیز نسبت به دو هفته قبل ۵.۷ درصد گران شده است، به طوری که این کالا از ۴ هزار و ۶۰۸ تومان به ۴ هزار و ۸۷۵ تومان رسید.

همچنین در گروه محصولات شیمیایی، منواتیلن گلایکول، دی اتیل هگزانول و پارازایلین با رشد ۳ درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند. اورتوزایلین و متانول هم روندی افزایشی داشتند، به طوری که اورتوزایلین از ۲ هزار و ۸۳۰ به ۲ هزار و ۸۹۶ تومان رسید. متانول هم ۱.۲ درصد نسبت به دو هفته قبل گران شده است.

اوره پریل و اوره صنعتی نیز با ۱ درصد افزایش نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، به این ترتیب اوره پریل ۱۸ و اروه صنعتی ۱۱ تومان رشد قیمت داشتند.

کمترین افزایش قیمت نیز در گروه محصولات شیمیایی متعلق به سودمایع، دی اتیلن گلایکول، ایزوبوتانول، نرمال بوتانول و اسیدترفتالیک است.

در همین حال در گروه محصولات شیمیایی زایلین مخلوط با کاهش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شد، این کالا ۱۰ درصد نسبت به دو هفته گذشته ارزان شد و از رقم ۲ هزار و ۴۳۴ به ۲ هزار و ۱۷۲ تومان رسید.

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.