پرو در جمع مشتریان جدید پتروشیمی ایران - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۷  
true
true
پرو در جمع مشتریان جدید پتروشیمی ایران

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از مهر، کاظم بستاکیان در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز تولید آزمایشی محصول جدید ام. دی. آی (متیل دی فنیل دی ایزوسیانات) در پتروشیمی کارون، گفت: برای نخستین بار ایران به جمع کشورهای تولیدکننده این محصول پتروشیمیایی جهان پیوسته است.

مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون با اعلام اینکه در طول یک سال گذشته و با کاهش و سپس لغو تحریم‌های بین‌المللی محصولات پتروشیمی کارون به ویژه تی دی آی (تولوئن دی ایزوسیانات) به بازارهای مختلف جهانی به ویژه اروپایی، آسیایی و حتی آمریکای جنوبی صادر شده است، تصریح کرد: بر این اساس در کنار کشورهایی همچون آلبانی، یونان، روسیه، ایتالیا و سوئد محصولات پتروشیمی کارون به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی همچون پرو و اروگوئه هم صادر شده است.

محصولات پتروشیمی

این مقام مسئول از ابتدای امسال تاکنون و در چند مرحله محصولات پتروشیمی کارون به پرو صادر شده است، در خصوص اقتصادی بودن صادرات محصولات پتروشیمی به دلیل بعد مسافت بالا به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی، اظهار داشت: در شرایط فعلی محصولات پتروشیمی درب مجتمع و به اصطلاح تحویل خریداران می شود و مسئولیت حمل محصولات با شرکت های خریدار است.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر کارهای گمرکی جهت اخذ مجوز جزء وظایف پتروشیمی کارون بوده ولی از مرحله بارگیری به بعد بر عهده خریدار خواهد بود، تاکید کرد: در شرایط فعلی محصول پتروشیمیایی ایزوسیانات به صورت بشکه فروخته می شود ولی این موضوع به درخواست خریدار بستگی دارد و با توجه به نوع کشتی های حمل کننده، امکان صادرات به صورت ایزوتانک (کشتی های دارای مخزن) هم وجود دارد که به دلیل حذف بشکه در این مدل، به خریدار تخفیف خواهیم داد.

مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون درباره حجم صادرات محصولات ایزوسیانات پتروشیمی کارون هم توضیح داد: صادرات ایزوسیانات از ابتدای امسال تا ۲ ماه پیش حدود ۷۰۰۰ تن بود ولی به دلیل نیاز مشتری‌های داخلی، در دو ماه گذشته فروش داخل در اولویت بوده است.

بستاکیان در ادامه با بیان اینکه محصول دیگری که در شرکت پتروشیمی کارون تولید و صادرات می شود آنیلین است که بزرگترین مشتری آن هندی ها هستند، افزود: آنیلین محصول فاز دو پتروشیمی کارون بوده و به نوعی خوراک واحد MDI  است.

وی، در پایان خاطرنشان کرد:  بنابراین درخصوص این محصول نمی‌توان خیلی به صادرات فکر کرد و صادرات بیشتر به صورت تک محموله انجام شده به طوری‌که تاکنون چند مورد صادرات ۵۰ تنی و ۱۶ تنی داشته ایم و به تازگی یک شرکت هندی مشتری خرید ماهانه ۳۰۰ تن آنیلین شده است.

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true