پلیمر هوشمند برای افزایش مدت زمان نگهداری غذا

علمی پژوهشی

بازدید: 60

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: جواد کریمی ، مخترع نام آور کشور با اشاره به اختراع  نخستین پلیمر هوشمند افزایش دهنده طول عمر مواد غذایی در دنیا ،افزود: این پلیمر زمان ماندگاری انواع مواد غذایی را تا ۱۳ برابر و بدون نیاز به مواد نگهدارنده شیمیایی افزایش می دهد.

بسته بندی غذایی

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ، باکتری، قارچ و اکسیژن ۳ عامل اصلی فساد مواد غذایی هستند ، گفت : شرکت  تولید کننده مواد غذایی میتواند مقداری از مواد خاص اختراع کنونی را به شرکت  بسته بندی برای استفاده از آن در تولید پلیمر های هوشمند بسته بندی بدهد.

این مخترع ،تاکید کرد : در نتیجه اقدامات مربوطه ،ظروف بسته بندی هوشمندی تولید می شوند که  ۱۴ الی ۱۵ برابر بیش از سایر ظروف قدرت ماندگاری را افزایش میدهد درحالیکه که عمر ماندگاری اغلب مواد غذای بیش از ۴ الی ۵  روز نیست و اغلب حاوی مواد نگهدارنده شیمیایی هستند.

وی با اشاره به اینکه پلیمر هوشمند افزایش دهنده ماندگاری مواد غذایی در دنیا برای نخستین بار ساخته شده است ، ادامه داد: با استفاده از بسته بندیهای پلیمری هوشمند علاوه بر حذف مواد نگهدارنده شیمیایی ،قادر است محصولاتی همچون گوشت، شیر و انواع سبزیجات را نیز تا مدتها بدون فساد محافظت کند .

کریمی اظهار داشت : علاوه بر تمام مزایای ذکر شده ، استفاده از این دستاورد جهانی، نه تنها نیاز به هیچ هزینه و سرمایه گذاری خاصی ندارد ، بلکه به علت افزایش استحکام پلیمرها، مانع از پارگی سریع بسته بندی ها می شود.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.