یشی‌بینی ۵میلیارددلار سرمایه‌گذاری جدید در حوزه پتروشیمی طی سال آتی

اخبار اقتصادی

بازدید: 34

Print Friendly, PDF & Email

علی فاطمی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص پیش‌بینی تجارت پتروشیمی در سال ۹۵، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که با توجه به اجرایی شدن برجام بتوان سرمایه‌گذاری‌هایی در حدود سه تا پنج میلیارد دلار را پیش‌بینی کرد.سرمایه گذاری
به گزارش پلیم پارت (مرجع پلیمر در بازار ایران): وی در خصوص کشورهای سرمایه‌گذار در سال ۹۵ گفت: بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به پول‌های ایران در چین است که می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری منتقل شود. در عین حال بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ نیز می‌تواند از سوی هند صورت گیرد.
فاطمی در خصوص احتمال حضور اروپایی‌ها برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که کشورهای اروپایی نیز مشتاق سرمایه‌گذاری هستند و شاید بتوان به سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این کشورها امید داشت.
این کارشناس پتروشیمی عنوان کرد: پیش از این ۱۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف پتروشیمی تعریف شده که می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری‌های جدید به سرانجام برسد. هرچند که پیش از این ظرفیت‌های خالی در حوزه پتروشیمی به چشم می‌خورد اما با توجه به افزایش تولید که در فازهای مختلف پارس جنوبی صورت گرفته، این ظرفیت‌ها در حال تکمیل شدن است.

منبع: دنیای اقتصاد

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.