۴۵% تولیدات پتروشیمی‌ مصرف داخلی دارد

علمی پژوهشی

بازدید: 60

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:علی محمد بساق‌زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا انتقادات برخی صنایع پایین دستی پتروشیمی به خاطر عدم عرضه مواد اولیه در بورس گفت: طبق آنچه NPC مقرر کرده تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی باید ابتدا صنایع داخلی را تغذیه کرده سپس صادرات داشته باشند.

پتروشیمی

وی تصریح کرد: شرکت صنایع پتروشیمی با انجام رگولاتوری در این شرکت تولیدکنندگان را موظف کرده که ابتدا باید صنایع پایین دستی داخلی را تغذیه کرده و صادرات را در اولویت دوم خود قرار دهند ضمن اینکه اگر متقاضی نداشتند می‌توانند صادرات داشته باشند لذا تا زمانی که خوراک مورد نیاز صنایع پایین دستی داخلی تامین نشود مجوز صادرات داده نمی‌شود.

بساق‌زاده خاطرنشان کرد: با جلسات مختلفی که بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های بورسی، شرکت ملی صنایع پتروشمی وانجمن صنفی برگذار شده صنفی هماهنگی‌ها برای تغذیه داخلی‌ها انجام شده به این ترتیب اوضاع بهتر می‌شود.

وی اظهار داشت: تاکنون با توجه به شرایط خاص، رکود و کمبود نقدینگی در تولید صنایع پایین دستی پتروشیمی تا حدی نوسان ایجاد شد ولی با تصمیمات دولت و پساتحریم امیدواریم که اوضاع بهبود پیدا کند.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در حال حاضر ۴۵ درصد تولیدات در داخل کشور مصرف می‌شود و ۶۵ درصد نیز صادر می‌شود و سعی بر این است که رشد مصرف داخلی افزایش یابد.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.