خانه خبر ساخت نخستین خودروی برقی با استفاده از زباله‌های پلاستیکی

ساخت نخستین خودروی برقی با استفاده از زباله‌های پلاستیکی

توسط مدیر سایت
0 نظرات
Plastic Recycle material

مرجع پلیمر در بازار ایران: طراحان صنعتی به منظور ترویج جمع‌آوری زباله‌های پلاستی از سطح کره زمین اقدام به ساخت خودرویی برقی از طریق بازیافت زباله‌های پلاستیکی کردند

Plastic Recycle material

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ عمده‌ترین مشکل طبیعت با زباله‌های تولیدی انسان، زباله‌های پلاستیکی است که قرن‌ها بدون تجزیه در طبیعت باقی می‌مانند. به همین منظور و در راستای ترویج جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی از سطح کره زمین، محققان دانشگاه ایدهوون خبر از تولید خودرویی با مواد پلاستیکی بازیافتی دادند!

این خودرو که «لوکا» نام دارد از بازیافت زباله‌های پلاستیکی جمع‌آوری شده از اقیانوس ساخته می‌شود؛ برای ساخت شاسی این خودرو هم از نوعی آلیاژ با عنوان پلی اتیلن ترفتالات یا PET استفاده شده‌ است.

این خودروی برقی توان حرکتی خود را از دو موتر 15 کیلوواتی که متصل به 6 باتری هستند می‌گیرد و گنجایش 2 نفر را دارد؛ این نمونه اولیه خودرو است که در ماه ژوئن در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.