طراحی و ساخت رشته فیبر کامپوزیت بهینه شده با استفاده از سیستم های ساخت افزودنی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۱ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: هدف اصلی این مطالعه بررسی وضعیت فعلی فن آوری ساخت افزودنی توسط مواد تقویت شده با فیبر های پلاستیکی است. پیشرفت های اخیر در ساخت افزودنی، با معرفی مدل سازی تغییر موقعیت با استفاده از ترموپلاستیک های تقویت شده با فیبر پیوسته، راه را برای بهبود بیشتر در تولید کامپوزیت های جدید، باز کرده است. ما با جزئیات روش های مختلف موجود ساخت سازه با پلاستیک تقویت شده با فیبر پیوسته با استفاده از ساخت افزودنی را بررسی می کنیم.

3D Printed Parts

تعریف ساخت افزودنی

ساخت افزودنی به فرآیندی اطلاق می شود که از طریق آن داده های طراحی دیجیتال ۳D برای ساخت یک جزء در لایه ها با استفاده از نشاندن مواد  می شود (چاپ سه بعدی). به عبارت دیگر فرایند ساخت افزودنی (AM) فرایندی است که در آن ماشین‌ها به طور خودکار در یک فرایند چرخشی، قطعات دلخواه را شکل می دهند. این کار با نشاندن نقاط، لایه‌ها و تقریبا با استفاده از هر ماده ای انجام می شود. AM دارای مزایای استراتژیک زیادی نسبت به فرآیندهای تولید سنتی است:

  • تولید هندسه پیچیده داخلی و خارجی که به هیچ وجه نمی تواند ساخته شود
  • تکرار سریع از طریق تغییرات طراحی
  • توانایی ساخت قطعات کاربردی سفارشی در اندازه های کوچک به منظور دیدار با مشخصات کاربر نهایی

این فن آوری برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ با استریو لیتوگرافی ظهور کرد و از آن زمان به بعد، در دامنه گسترده ای از کاربردها شامل نمونه های محدود و گرانقیمت تا تولید کالای کوچک و انبوه، بکار گرفته شده است. انتظار میرود AM (ساخت افزودنی) تحولی گسترده در ابعاد مختلف زندگی ما ایجاد کند بطوریکه و بعضی افراد آن را “انقلاب صنعتی دوم” می نامند. فرایندهای مختلف تولید/ساخت با افزودن وجود دارد که همه آنها شامل مزایای اختصاصی، نقاط ضعف و زمینه های کاربردی متنوعی می باشد. در حال حاضر فرآیندهای AM در دسترس به ۷ گروه تقسیم می شوند. اکستروژن ماده، جت ماده، جت مواد اتصال دهنده، لمینت ورق، V در عکس پلیمریزاسیون، فیوژن پودر، و رسوب انرژی مستقیم.

دریافت مقاله کامل

0

true
برچسب ها :
true
true
true
  1. دنیز

    متن جالب و مفیدی بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false