ایران تا سال ۲۰۲۲ بزرگترین صادرکننده اوره در جهان خواهد بود. - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email
پلیم‌پارت به نقل از نیپنا، گوین جو مشاور ارشد نیتروژن شرکت CRU در نخستین کنفرانس تخصصی نیتروژن و گاز سنتز ایران ۲۰۱۷ در مورد چشم انداز بازارهای نوظهور جهانی و تغییر جایگاه چین به عنوان عرضه کننده اوره در سال های آینده گفت: دولت چین ملاحظات سختی را برای رعایت قوانین زیست محیطی در نظر گرفته است که منجر به کاهش ۵۰ درصدی صادرات اوره این کشور یعنی ۴.۵ میلیون تن شده و در چند ماه گذشته قیمت این محصول افزایش داشته است.
Shiraz Petrichemical
ثبات تولید اوره در چین

گوین چگجو در مورد وضعیت فعلی و آینده صنعت پتروشیمی چین گفت: با توجه به چشم انداز تقاضای منفی بازار چین و هند به اوره در سال ۲۰۱۷ انتظار داریم ظرفیت تولید اوره چین در ۲۰۱۷ به همین صورت باقی مانده و ظرفیت تولید آن در ۲۰۱۸ نیز کمتر از رشد تقاضا باشد این در حالی است که صادرات خاورمیانه و برزیل افزایش داشته است و ایران و روسیه بیشترین میزان رشد صادرات اوره در جهان را در سال جاری داشتند و کاهش عرضه اوره چین در بازارهای جهانی را جبران خواهند کرد. بر اساس شرایط موجود پیش بینی می کنم که ایران تا سال ۲۰۲۲ بزرگترین صادرکننده اوره در جهان خواهد بود.

وی افزود: دولت بر اساس این قوانین کارخانه های قدیمی و غیر ایمن را تعطیل کرده و با افزایش قیمت ذغال سنگ بازار اوره چین دستخوش تغییرات قیمتی شده است. چین در سال های آتی دیگر صادر کننده عمده اوره محسوب نمیشود و در ده ماه اول سال جاری شاهد کاهش موجودی اوره چین به میزان ۵۰ درصد بودیم.

گوین جو تصریح کرد: به عبارت دیگرباید گفت که مقررات دوستداری محیط زیست برای صنعت پتروشیمی چین چالش آفرین بوده و تولید را کاهش داده است.

وی ادامه داد: کارخانه های تعطیل شده تا انجام فرایند بهسازی و اعمال مقررات در تولید اجازه بازگشایی نخواهند داشت و تمام تولید کنندگان نیتروژن نیز باید مجوز محیط زیستی از مسئولان محلی دریافت کنند.

مشاور ارشد نیتروژن شرکت CRU اظهارکرد: حساسیت چین در رعایت موارد زیست محیطی نه تنها مشکلاتی را برای تولید کنندگان صنعت پتروشیمی ایجاد کرده بلکه تعرفه یک درصدی مالیات بر واردات نیز باعث افزایش قیمت اوره در چین شده است.

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false