ساخت سیم‌های الکتریکی از زنجیره‌های پلیمری - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: محققان موسسه A*STAR  با استفاده از مدل نظری کامپیوتری موفق به طراحی سیم‌های الکتریکی ساخته شده از زنجیره‌های پلیمری شده‌اند که به کوچک سازی آن کمک می کند.

با وجود این که مدارهای سیلیکونی مرسوم به کوچکترین ابعاد ممکن رسیده‌اند،  اما مفاهیم جدیدی نظیر قطعات الکترونیکی مولکولی (قطعات الکترونیکی شامل واحدهای ساختاری مولکولی) مورد نیاز است.

Polymer Chain

سیم‌های مولکولی از زنجیره‌های پلیمری

هدف این پروژه ساخت سیم‌های مولکولی رسانا بر روی بسترهای عایق و نیمه هادی جهت استفاده در دستگاه‌های الکترونیکی مینیاتوری می‌باشد.

یافتن مولکول‌هایی که هم بتواند رسانای الکتریسیته باشد و هم به بستر خود بچسبد امری دشوار می‌باشد. ساختارهایی با گروه‌های عاملی که باعث جذب سطح قوی تری می‌شوند معمولا هدایت الکتریکی ضعیفی را نشان می‌دهند، زیرا حامل‌های بار تمایل به موضع گیری در همین گروه‌ها را دارند.

محققان از یک فرآیند دو مرحله‌ای برای تولید زنجیره‌های پلیمری خطی بر روی سطح سیلیکونی استفاده نمودند. این نظریه بهترین روش شبیه سازی برای کشف مکانیزم واکنش های شیمیایی در سطوح اتمی و الکترونیکی است.

مرحله اول رشد شامل منومرهایی نظیر تیوفن و بنزن بر روی سطح سیلیکونی می‌باشد. مرحله دوم پلیمریزاسیون منومرها توسط اضافه کردن رادیکال به سیستم است.

با توجه به‌ محاسبات، این پلیمرها در حالت طبیعی خود نیمه رسانا هستند. محققان با وارد نمودن تعدادی سوراخ نظیر نقص‌های اتمی به سیم‌ها باعث تغییر سطوح فرمی و رسانا شدن آن‌ها شده است.

دانلود کامل مقاله:

 How to Fabricate a Surface-Grafted Polythiophene on H-Si(100)2×۱ Surface via Self-Assembling and in Situ Surface Polymerization: A Theoretical Guide

 

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false