اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۷  
true
true
اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مقایسه قیمت پایه محصولات پلیمری در تاریخ ۱۹ دی و ۳ بهمن ماه نشان می دهد که اکثر کالاها روندی نزولی داشته اند که در این بین کاهش دو درصدی بهای دلار نسبت به دو هفته قبل در افت قیمت ها تاثیرگذار بوده است.

محصولات پتروشیمی

بیشترین کاهش قیمت متعلق به پلی اتیلن های سبک فیلم با ۲.۵ درصد افت نسبت به دو هفته اخیر است، این کالاها از ۴ هزار و ۷۰۹ به رقم ۴ هزار و ۵۹۰ تومان رسید.

در رتبه دوم کاهش قیمت ها پی وی سی ها با ۲.۴ درصد افت نسبت به دو هفته قبل قرار دارند، به این ترتیب گرید ۷۰ و ۵۷ به میزان ۹۰ تومان، گرید ۶۰ هم ۸۶ تومان و گرید ۶۵ به میزان ۸۲ تومان نسبت به دو هفته قبل کاهش قیمت داشتند.

همچنین پلی اتیلن های ترفتالاتگرید بطری و پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی نیز نسبت به دو هفته قبل ۲.۲ درصد ارزان شدند، به این ترتیب پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری ۷۸۱ به میزان ۸۵ تومان و گرید ۸۲۱ نیز ۸۹ تومان ارزان شدند.

پلی پروپیلن های نساجی هم از قیمت ۳ هزار و ۵۹۱ تومان به ۳ هزار و ۵۰۹ تومان رسیده است، پلی پروپیلن های شیمیایی هم از ۴ هزار و ۱۱۶ به ۴ هزار و ۲۲ تومان رسید.

در همین حال قیمت پلی اتیلن سنگین فیلم و پلی اتیلن سنگین بادی نیز نسبت به دو هفته گذشته ۲ درصد کاهش نرخ داشتند. پلی اتیلن سنگین فیلم ۸۱ تومان و پلی اتیلن سنگین بادی هم ۸۷ تومان ارزان شد.

همچنین در گروه پلی اتیلن ها هم، پلی اتیلن سبک خطی، پلی اتیلن سنگین تزریقی و پلی اتیلن سنگین دورانی هم با کاهش ۱.۸ تا ۱.۴ درصدی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

کمترین کاهش قیمت نیز متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات نساجی و SB با ۰.۷ درصد کاهش نسبت به دو هفته قبل بوده است. این کالاها به ترتیب ۲۵ و ۲۶۶ تومان نسبت به دو هفته اخیر ارزان شدند.

در همین حال پلی استایرن های معمولی و مقاوم و ABS با افزایش قیمت روبه رو شدند، پلی استایرن معمولی ۰.۵ و پلی استایرن مقاوم هم ۰.۸ درصد گران شدند. همچنین ABS هم ۱.۹ درصد افزایش قیمت داشت و به ۷ هزار و ۵۱۲۲ تومان رسید.

گفتنی است، دلار به عنوان یکی از مولفه های اصلی در فرمول قیمت گذاری محصولات پتروشیمی، از ۳۸۸۹ تومان دو هفته گذشته به ۳۸۰۰ تومان رسید که این موضوع قیمت محصولات پتروشیمی از جمله مواد پلیمری را تحت تاثیر قرار داد؛ قیمت پایه محصولات پتروشیمی به منظور معامله در بورس کالای ایران، هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام می شود.

منبع: پایگاه خبری بورس کالا

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true