بررسی تاثير متغييرهای فرايند بر واولکانش (دی ولکانيزه شدن) لاستيک طبيعی پخت شده با گوگرد - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email
بررسی تاثیر متغییرهای فرایند بر واولکانش (دی ولکانیزه شدن) لاستیک طبیعی پخت شده با گوگرد

نویشندگان: ملیحه سبزه کار، مهدی پور افشاری چنار، سید محمد مهدی مرتضوی، مجید کریمی نژاد، سعید اسدی، غلامحسین ظهوری (نویسنده مسئول مقاله)

در این مقاله واولکانش لاستیک طبیعی (NR) به روش شیمیایی با استفاده از بنزوئیل پراکسید به عنوان معرف واولکانیزه کننده، تحت شرایط متفاوت مورد مطالعه قرار گرفت و تاثیر عواملی مانند زمان واکنش، دمای واکنش و غلظت معرف واولکانیزه کننده بر بازیافت لاستیک مورد بررسی و تست شد. مطالعه خواص مکانیکی لاستیک بازیافتی از موارد مهم مورد مطالعه بود و پس از بررسی انجام شده بر اساس نتایج تجربی حاصل، با اتخاب مناسب زمان و دمای واکنش و غلظت درست عامل واولکانش، انتخابگری مناسبی در فرایند بازیافت، واولکانش، بدست آمد. مخلوط نمودن ۴۰% لاستیک طبیعی نو با این لاستیک بازیافتی تاثیر قابل توجهی بر زمان برشتگی پلیمر نداشت. خواص مکانیکی این مخلوط در مقایسه با لاستیک NR نو قابل مقایسه بود و استفاده از لاستیک بازیافتی با این نسبت، خواص مکانیکی را به نسبت لاستیک نو NR چندان تحت تاثیر قرار نداد.

این مقاله اولین مقاله از سری مقالاتی است که در سطح پروژه کارشناسی ارشد با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و شرکت بسپار سازه توس در آزمایشگاه پلیمر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی و شرکت بسپار سازه انجام گرفته است.

اصل مقاله را می توانید به پیوست مطالعه نمایید

دانلود مقاله
0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false