×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۶ تیر , ۱۴۰۱  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر

خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان بهمن ماه ۹۷ در مجموع به ۴۹ میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از ۱۰میلیارد دلار رسید.

پتروشیمی

وضعیت تولید محصولات پتروشیمی

عملکرد ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان بهمن ماه امسال بیش از ۱۷ میلیون و سیصد و پنجاه و هفت هزارتن بوده است.

همچنین، عملکرد ۱۶ مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از ۲۱ میلیون و هفتصد و ده هزارتن بود.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی ۲۰ مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکور بیش از ۹ میلیون و نهصد و هفتاد و دو هزار تن بوده است.

مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی دربهمن ماه امسال حدود۴٫۳میلیون تن بود.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید در بهمن ماه امسال را مجتمع های مهاباد، فن آوران،خراسان، پلیمر کرمانشاه، شیراز و آریا ساسول به خود اختصاص دادند.

وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی

صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان بهمن ماه به میزان بیش از ۱۸ میلیون و نهصد و نود و یک هزار تن بود که به ارزش بیش از ۱۰میلیارد و ششصد و چهل و چهار میلیون  دلار صادر شد.

مجتمع های پتروشیمی دربهمن ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱ میلیون و هفتصد و چهارده هزار تن محصول به ارزش بیش از ۸۴۹ میلیون و پانصد و سی و شش هزار دلار را صادر کردند.

درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۰ میلیون تن محصول به ارزش بیش از۵ میلیارد و سیصد و چهل و شش میلیون دلار صادر شد و در منطقه

ماهشهر نیز بیش از ۴ میلیون و هشتصد و سی و چهارهزار تن محصول به ارزش بیش از ۲میلیارد و هشتصد و سی و چهار میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین درسایر مناطق، بیش از ۴ میلیون تن محصول به ارزش بیش از ۲ میلیارد و چهارصد و شصت و سه میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از۲ میلیون و پانصد و شصت و شش هزار تن و ازنظرارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و سیصد و یازده میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه به خود اختصاص داد.

همچنین درمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، مجتمع پتروشیمی بندرامام با بیش از یک میلیون و سیصد و سی و شش هزار تن صادرات توانست بیش از ۷۹۲ میلیون دلار صادرات را رقم بزند.
در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک بیش از ۹۵۵هزار تن محصول را به ارزش بیش از ۳۵۹ میلیون دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را در زمینه صادرات به خود اختصاص داد.

منبع: نیپنا

0

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.