خانه خبراخبار اقتصادی آفریقا بازار جدید محصولات پتروشیمی ایران

آفریقا بازار جدید محصولات پتروشیمی ایران

توسط مدیر سایت
0 نظرات
محصولات پتروشيمي

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از  خبرگزاری میزان، متنوع سازی بازارهای هدف صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری یکی از سیاست‌های کلیدی تجارت پتروشیمی ایران در دوران پسابرجام است. بر این اساس در طول چند ماه گذشته تاکنون محموله‌های پتروشیمی ایران به برخی از کشورهای قاره سیاه همچون الجزایر، نیجریه، کنیا، تانزانیا، آفریقای جنوبی و … صادر شده و بازاریابی شرکت‌های مختلف برای افزایش صادرات محصولات پتروشیمیایی به کشورهای قاره سیاه با سفر هیات‌های تجاری و حضور در نمایشگاه‌های منطقه‌ای شتاب گرفته است.

محصولات پتروشيمياز این رو ایران قصد دارد با کاهش سهم صادرات محصولات پتروشیمی در برخی از بازارهای سنتی، با کشف بازارهای جدید به ویژه کشورهای آفریقایی، بازار و خریداران محصولات پتروشیمی خود را متنوع کند. در راستای این سیاست کلان تاکنون سه سیاست راهبردی شامل راه‌اندازی دفاتر فروش منطقه‌ای، خرید یا اجاره انبارهای ذخیره‌سازی محصولات پتروشیمی و فروش محصولات پلیمری و پتروشیمی با پول رایج کشورها به منظور افزایش صادرات به قاره سیاه در دستور کار قرار گرفته است.

عبدالرضا زارعی مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی شیراز با تایید انجام بازاریابی به منظور صادرات محصولات اوره این مجتمع پتروشیمی به کشورهای آفریقایی، گفت: پس از آغاز صادرات محصول اوره به برزیل، برخی از کشورهای آفریقایی بازار جدید اوره پتروشیمی شیراز به شمار می‌روند.
این مقام مسئول از کشور «موزامبیک» به عنوان یکی از مقاصد صادراتی اوره پتروشیمی یاد کرد و اظهار داشت: بازاریابی و گفتگوهای مقدماتی برای صادرات اوره پتروشیمی به این کشور آفریقایی آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ظرفیت تولید اوره ایران حدود 5.5 میلیون تن در سال بوده که پیش بینی می‌شود با بهره‌برداری از دست کم هشت طرح جدید پتروشیمی، ظرفیت تولید اوره ایران تا پایان برنامه ششم توسعه با افزایشی حدود 14 میلیون تنی به مرز 20 میلیون تن در سال برسد.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است