خانه خبراخبار اقتصادی ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در دولت یازدهم 4.5 میلیون تن رشد کرد

ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در دولت یازدهم 4.5 میلیون تن رشد کرد

توسط مدیر سایت
0 نظرات
محصولات پتروشيمي

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از ایرنا، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی از طریق افزایش تحویل خوراک و بهره برداری از واحدی های جدید، رشد قابل توجهی داشته است.

محصولات پتروشيمي
شرکت ملی صنایع پتروشیمی گزارش کرده است میزان تولید گاز اتان که خوراک مجتمع های پتروشیمی را تشکیل می دهد، 17 درصد رشد کرده است.

«علی محمد بساق زاده» مدیر کنترل تولید این شرکت، درباره جزئیات افزایش تولید محصولات پتروشیمی گفت: از آغاز دولت یازدهم تاکنون، با بهره برداری از هشت طرح پتروشیمی شامل شرکت های پتروشیمی ایلام، لرستان، مهاباد، تخت جمشید، فاز 2 کاویان، فاز3 شیراز، واحد اسید سولفوریک ارومیه و واحد EO/EG مروارید، چهار میلیون و 500 هزار تن به ظرفیت تولید این صنعت افزوده شده است.

وی درباره طرح هایی که تا پایان سال 1395 به بهره برداری می رسند، افزود: با بهره برداری از پتروشیمی های کردستان، هگمتانه، متانول کاوه، فاز 2 کارون و فاز 3 پردیس تا پایان امسال، ظرفیت تولید در صنعت پتروشیمی چهار میلیون و 600 هزار تن دیگر بالا می رود.
بساق زاده ادامه داد: با پیگیری و تعامل سازنده با فازهای در حال اجرای پارس جنوبی برای تسریع رفع مشکلات و بهره برداری از واحدهای در دست اجرای پتروشیمی، میزان تولید اتان نزدیک 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، متوسط نرخ بهره برداری از ظرفیت اسمی واحدهای پتروشیمی در سال 1395 را 84 درصد اعلام کرد و گفت: متوسط این نرخ در سال 1393 نزدیک 78 درصد و پارسال 80 درصد بود که این امر نشان دهنده افزایش نسبت بهره برداری از ظرفیت واحدهای موجود است.
بساق زاده درباره میزان تولید واحدهای پتروشیمی در سه سال گذشته اضافه کرد: مجموع تولید مجتمع های پتروشیمی در سال 1393 افزون بر 44میلیون و 600 هزار تن و پارسال نزدیک 46میلیون و 400 هزار تن بوده است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: میزان تولید محصولات پتروشیمی تا پایان امسال طبق برنامه به 54 میلیون و 600 هزار تن می رسد.
وی متوسط رشد سالیانه شاخص های تولید واحدهای پتروشیمی در سه سال گذشته را 11درصد اعلام کرد و گفت: در سرویس قرار گرفتن فازهای 2 و3 خط لوله اتیلن غرب از مهمترین اقدام های صورت گرفته در صنعت پتروشیمی خواهد بود.
بساق زاده افزود: تعمیرهای اساسی گسترده بیشتر واحدهای پتروشیمی و رفع موانع تولید و بهینه سازی شرایط تولید از اولویت های مهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سه سال گذشته بوده است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است