خانه خبراخبار اقتصادی امضای نخستین قرارداد همکاری ایران و آلمان در صنعت پتروشیمی

امضای نخستین قرارداد همکاری ایران و آلمان در صنعت پتروشیمی

توسط مدیر سایت
0 نظرات
Iran Germany

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از آفتاب نیوز: به گزارش روز سه شنبه وزارت نفت، قرارداد تامین تکنولوژی و آماده سازی برای انجام طراحی پایه (FEED) واحد الفین پتروشیمی کیان با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به امضای مدیران ارشد دو شرکت طرف قرارداد رسید.

Iran Germany

شرکت پتروشیمی کیان در سال 1391 به منظور اجرای طرح الفین 12 در زمینی به مساحت 78 هکتار در فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی عسلویه تأسیس شد.
الفین دوازدهم به صورت یک مجتمع الفین- آروماتیک به همراه واحدهای پایین دستی با ظرفیت تولید سالانه هفت میلیون و 478 هزار تن محصولات میانی و نهایی، بزرگترین مجتمع متمرکز پتروشیمی در جهان محسوب می شود. این طرح عظیم شامل واحدهای پیش تفکیک خوراک مایع، آروماتیک، الفین، اتیل بنزن، آلفا الفین، پروپیلن اکساید و بوتادین است که تولید انواع محصولات از خانواده آروماتیک ها، زایلین ها و صنایع پایین دستی اتیلن را در بر می گیرد.

میزان خوراک سالانه پیش بینی شده در این طرح بیش از 4.5 میلیون تن، شامل سه هزار تن میعانات گازی از محل فازهای 4 و 5 و 900 هزار تن اتان از محل فازهای 13 و 14 میادین گازی پارس جنوبی و همچنین 350 هزار تن C3+ از الفین های پنجم و یازدهم و 340 هزار تن برش سبک از آروماتیک چهارم است.
گروه گسترش نفت و گاز پارسیان مالکیت 60 درصد طرح یادشده را در اختیار دارد.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است