خانه خبراخبار اقتصادی آمادگی سازندگان داخلی برای بازسازی پتروشیمی بوعلی

آمادگی سازندگان داخلی برای بازسازی پتروشیمی بوعلی

توسط مدیر سایت
0 نظرات
مخزن پتروشیمی بوعلی

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا خیامیان ضمن تبریک به تمامی غیورمردان صنعت نفت و کارکنان صنعت پتروشیمی که توانسته‌اند آتش سوزی مهیب در شرکت پتروشیمی بوعلی در ماهشهر را با مجاهدت مهار کنند، اظهار کرد: سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت، آمادگی و توان تامین نصب، تعمیر و نگهداری سازه‌های تخریب‌شده در تمام واحدهای فرایندی پتروشیمی را داشته و با توجه به رکود حاکم بر فضای اقتصاد، ظرفیت خالی سازندگان و افزایش بیکاری جوانان کشور، نیازی به خرید و تامین تجهیزات نفتی از مبادی خارجی عقلا و شرعا احساس نمی‌شود.

مخزن پتروشیمی بوعلیوی با اشاره به این‌که سیاست فاینانس‌گرایی آثار سویی در صنعت ساخت تجهیزات صنعت نفت داشته است، افزود: فقط بازاری که برای سازندگان باقی مانده است، همین سفارش ساخت و تعمیر و تجهیز مجدد واحدهای بهره‌برداری است که اگر آن هم با رخنه بیشتر واردکنندگان تجهیزات خارجی از دست سازندگان ایرانی خارج شود، این صنعت در آینده نچندان دور با چالش‌های بسیار جدی روبه رو می‌شود.

خیامیان تصریح کرد: خوشبختانه با تعامل نزدیکی که با وزارت نفت و از سوئی شرکت ملی پتروشیمی وجود دارد، در راستای اقتصاد مقاومتی و عنایت به اتکای توانمندی‌های داخلی امیدوارم سازندگان داخلی فرصت مشارکت جدی برای بازگشت هر چه سریع‌تر پتروشیمی بوعلی به ظرفیت نهائی را داشته باشند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان این‌که که تمامی تجهیزاتی که در اثر آتش سوزی پتروشیمی بوعلی از میان رفته است با قیمت مناسب، در زمان مناسب و کیفیت مناسب در داخل قابل تامین است و باید از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد، گفت: تا آنجایی که ما اطلاع داریم، مدیران هلدینگ خلیج فارس به دنبال یافتن راه‌های بازگشت سریع به تولید، بررسی میزان خسارت بخش‌های آسب دیده و تامین منابع مالی از طریق شرکت‌های بیمه‌های دارای پوشش هستند.

رضا خیامیان در پاسخ به این سوال که آیا انجمن گزارش فنی از بخش‌های آسیب دیده را دریافت کرده است، افزود: در بخش فنی، افزون بر تعیین میزان خسارت بخش کلی و جزئی آسیب دیده در واحدهای فرایندی به ویژه برج تقطیر، پمپ‌ها و تجهیزات وابسته، نیازمند بررسی و گزارش دقیق است که انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تاکنون گزارشی دریافت نکرده است، اما طی نامه‌ای به مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، آمادگی سازندگان را برای مشارکت در این آزمون جدی اعلام شده است که در صورت اعلام آمادگی صنعت پتروشیمی، سازندگان به سرعت با تشکیل کارگروه ویژه آمادگی دارند، بهترین تجهیزات ساخت داخلی را تحت نظارت بارزسان فنی در شرکت‌های مورد نظر تامین کند.

وی بیان کرد: سازندگان داخلی به اندازه‌ای که شرایط مشارکت فراهم بود، در اطفای آتش اخیر مشارکت داشتند؛ به عنوان نمونه اعضای پیشرو گروه ایمنی آتش‌نشانی عضو انجمن در تامین فوم با استانداردهای جهانی تا آخرین لحظه مهار آتش اقدام کرده‌اند.

خیامیان گفت: بعد از وقوع بحران نیز انجمن سازندگان با اتکا به توان کارشناسی شرکت‌های عضو آمادگی دارد با تشکیل یک گروه کارشناسی مشترک و تحلیل نقاط قوت و ضعف، گزارشی از دلایل فنی، ساختاری، تجهیزاتی و نرم‌افزاری در خصوص علل وقوع و راهکارهای جلوگیری از وقوع آتش را تهیه و در اختیار وزیر نفت قرار دهد. همچنین آموزش نیروهای متخصص مطابق با آخرین متدلوژی و یافته تخصصی و فنی از جمله خدماتی است که به صورت بالفعل، سازندگان توانایی ارایه آن را دارند تا از وقوع حوادثی نظیر پتروشیمی بوعلی جلوگیری شود.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است