خانه خبر پلیمری جدید با خواصی مشابه تفلون

پلیمری جدید با خواصی مشابه تفلون

توسط ایمان علیزاده
0 نظرات

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوا پلیم پارت دانشمندان پلیمری جدید با خواصی مشابه تفلون معرفی کرده‌اند. در کنفرانسی در دانشگاه Case Western Reserve پروفسور هاتسو ایشیدا مشخصات و ویژگی‌های این پلیمر جدید (polybenzoxazine) را تعریف کرده است.Hatsuo_Ishida

Polybenzoxazine به سبب آنکه دارای خواصی خارق العاده می‌باشد که در دیگر مواد گرماسخت یافت نمی‌شود، در آستانه تجاری شدن است. این ماده نسبت به اپوکسی و فنولیک‌ها مطلوب‌تر است.

به گفته پروفسور ایشیدا این ماده انعطاف پذیری طراحی مولکولی بسیار غنی دارد که اجازه بکار گیری در طیف گسترده‌ای از خواص را می‌دهد. polybenzoxazine دارای مزایایی عمده می‌باشد، که شامل تغییرات حجمی یا انبساط نزدیک به صفر، چگالی اتصالات عرضی اما با مدول بسیار بالا، و سطحی مشابه تفلون، اما بدون استفاده از فلوروکربنها می‌باشد.

این ماده دارای پایداری گرمایی و استحکام خمشی بسیار مناسبی می‌باشد و همچنین غیر آتشگیر است. از بازارهای کلیدی و مهم برای این ماده می‌توان به صنعت هوا فضا، انرژی و بسته بندی‌های الکترونیکی اشاره کرد.

منبع: plastemart

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است