خانه خبراخبار اقتصادی تولید ۴۰ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی در مجتمع های پتروشیمی کشور

تولید ۴۰ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی در مجتمع های پتروشیمی کشور

توسط مدیر سایت
0 نظرات
پتروشیمی

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از مهر، بیژن نامدار زنگنه صبح سه شنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی لرستان اظهار داشت: پتروشیمی لرستان یکی از واحدهای بسیار خوب کشور در این حوزه محسوب می شود چرا که سرمایه گذار آن به خوبی به تعهداتش عمل کرده است.

پتروشيمی

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری مجتمع پتروشیمی لرستان از سوی بخش خصوصی صورت گرفته و این میزان ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. وزیر نفت افزود: از حالا به بعد وظیفه مقامات استان لرستان است که نگذارند یک تن از محصول این پتروشیمی به صورت خام از استان خارج شود و آن را در صنایع پایین دستی فرآوری کنند.

زنگنه به اجرای خط اتیلن غرب کشور اشاره کرد و یادآور شد: خط اتیلن غرب کشور از سال ۸۱ به طول هزار و ۷۰۰ کیلومتر از عسلویه تا مهاباد در محدوده غرب کشور شروع شده است. وی با بیان اینکه امسال دو مجتمع پتروشیمی کردستان و مهاباد افتتاح می شوند گفت: میزان تولید این مجتمع ها ۹۶۰ هزار تن پلی اتیلن و پلیمر است.

وزیر نفت با بیان اینکه تا پایان امسال هشت میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی داریم بیان کرد: ارزش افزوده تولیدات این بخش ۴ میلیارد دلار است. زنگنه یادآور شد: برنامه دراز مدت تولید در مجتمع های پتروشیمی کشور به میزان ۴۰ میلیارد دلار است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است