خانه خبرکنفرانس ها و سمينارها اولین کنفرانس ملی کاربرد کامپوزیت ها در صنعت ساخت: 29 و 30 اردیبهشت 95

اولین کنفرانس ملی کاربرد کامپوزیت ها در صنعت ساخت: 29 و 30 اردیبهشت 95

توسط ایمان علیزاده
0 نظرات
کنفرانس ها و سمينارها

بعد از جنگ جهانی دوم نیاز صنایع هوا فضا به مصالح سبک تر و مقاومتر از فولاد باعث تولید الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) و کاربرد آن عصر جدیدی را در صنایع هوا فضا ایجاد کرد. در سالهای اخیر با توجه به مزایای الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) استفاده از آن در صنعت ساختمان بطور روز افزونی رشد کرده است. استفاده از الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) در صنایع نظامی، هوایی و پزشکی استفاده بیشماری داشته و دارد و با ارزانتر شدن هزینه تولید این نوع الیاف جهت بهسازی، مقاوم سازی سازه های آسیب پذیر، تعمیر و ترمیم سازه های آسیب دیده، بعنوان میلگرد در سازه های جدید، به عنوان قالب ماندگار سازه ای در سازه های دریایی و پایه پلها استفاده می شود. این مورد باعث افزایش دانش تولید مصالح کامپوزیتی و همچنین ایین نامه ها و دستورالعمل های طراحی سازه ها شده است.

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)، ترکیب کلریدها با کربناسیون در محیط مرطوب باعث خوردگی فولاد گردیده و باعث زوال عناصر سازه ای که در آنها از فولاد استفاده شده است می گردد. همچنین یون کلر در بتن باعث خوردگی فولاد تسلیح کننده بتن می شود. برای شرایط متهاجم و خورنده برای افزایش دوام و کاهش هزینه های نگهداری راهکارهایی همچون استفاده از فولاد زنگ نزن، پوشش رنگ پودری اپوکسی و پوشش گالوانیزه …. نتوانسته است به اندازه استفاده از عناصر متشکل الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) مثمر ثمر باشد. در سالهای اخیر استفاده از حمل و نقل سریع الکترومغناطیسی استفاده از قطعات ساخته شده از الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) را ضرورت کرده است. نقش الیاف و مقدار آن در مقاومت عناصر متشکل الیاف مسلح شده کامپوزیتی (FRP) نقش اصلی را دارند گرچه رزین نیز بعنوان پیوند دهنده بین الیاف و انتقال تنش بین الیاف نقش مهمی را دارد. به همین منظور از کلیه متخصصان، پژوهشگران، مهندسان، اساتید و دانشجویان کشور و همچنین مجریان و دست اندرکاران صنعت ساخت و ساز که در زمینه محورهای کنفرانس فعالیت دارند، دعوت می­گردد تا با توجه به برنامه زمانبندی کنفرانس مشارکت فعال در برپایی آن داشته باشند.

این کنفرانس در تاریخ 29 و 30 اردیبهشت ماه 1395 برگزار می گردد و مهتل ثبت نام شرکت کنندگان تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه می باشد.

اولین کنفرانس ملی کاربرد کامپوزیت ها

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است