خانه علمی پژوهشی ماده كامپوزيتي كه امكان ساخت ربات هايي با قابليت تغيير شكل را فراهم می کند

ماده كامپوزيتي كه امكان ساخت ربات هايي با قابليت تغيير شكل را فراهم می کند

توسط مدیر سایت
0 نظرات

محققان دانشگاه كرنل نيويورك با همكاري متخصصان نيروي هوايي آمريكا، نوعي ماده كامپوزيتي توليد كردند كه امكان ساخت ربات هايي با قابليت تغيير شكل را فراهم مي كند. يكي از مواد تشكيل دهنده اين ماده كامپوزيت نوعي فلز با دماي ذوب 62 درجه سانتيگراد است.

changing shape composite

به گزارش پلیم پارت به نقل از  ايرنا، در دماهاي پايين خواص فلزي اين كامپوزيت غالب است و آن را به ماده اي سخت و محكم تبديل مي كند، اما با افزايش دما، فلز ذوب شده و خواص فوم غلبه مي كند و آن را به يك ماده كشسان مانند سيليكون تبديل مي كند. بدين ترتيب محققان مي توانند ماشين هايي را بسازند كه از ويژگي هاي هردو ماده بهره مي برند.
نيروي هوايي آمريكا اميدوار است با استفاده از اين كامپوزيت بتواند ربات هاي پرنده اي را توليد كند كه در صورت لزوم تغيير شكل داده و برخي از اجزاي شكننده خود را تغيير شكل دهند و براي مثال بتوانند با جمع كردن بال هاي خود درون آب نيز حركت كنند.
ساختار اين كامپوزيت علاوه بر تغيير شكل، امكان ترميم و ادغام خودكار اين ماده را هم فراهم مي كند. به گونه اي كه اگر دو قطعه از اين كامپوزيت را در كنار هم قرار داده و به آن ها حرارت دهيم، با يكديگر ادغام مي شوند و تنها اندكي از استقامت ماده كاسته مي شود.گزارش كامل اين تحقيقات در نشريه Advanced Materials منتشر شده است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است