خانه خبر پلیمرهایی برای ستون فقرات

پلیمرهایی برای ستون فقرات

توسط ایمان علیزاده
0 نظرات

Spinal-cordبه گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) معمولا برداشتن تومورهای نخاعی مشکل‌ساز است و پر کردن شکاف بین مهره‌ها در طول عمل ایجاد می‌شود راهکاری گران‌قیمت و تهاجمی به شمار می‌رود.

به گزارش «گیزمگ»، محققان نوعی پلیمر اسفنجی ابداع کرده‌اند که فضای شکاف ایجادشده بعد از جراحی را پر می‌کند. بعد از برداشتن تومور نخاعی متاستاز شده، میزان قابل توجهی از استخوان و دیسک‌های مهره‌ای برداشته می‌شوند. ولی فضای شکاف ایجادشده باید به نحوی پر شود تا از طناب نخاعی حفاظت کند. دانشمندان مایوکلینیک، میله‌های تیتانیومی ابداع کرده‌اند که از طریق برش کوچکی روی کمر، به داخل بدن وارد می‌شود و ارزان‌تر از روش‌های فعلی است. این ایمپلنت جدید از مواد زیستی، پلیمر آبدوست قابل تطبیق تولید شده که با مواد تثبیت‌کننده و داروهای درمانی مملو و سپس به بدن تزریق می‌شوند.

این مواد سپس با جذب آب و مایعات، رشد می‌کنند و در نهایت، فضای باقی‌مانده بعد از عمل جراحی را پر می‌کنند. دانشمندان قرار است در سال آینده آزمایش‌های بالینی این طرح را انجام دهند.

منبع: فرهیختگان

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است