خانه خبراخبار علمی پژوهشی تولید گرافن از پسماند برای کاربردهای صنعتی و پزشکی

تولید گرافن از پسماند برای کاربردهای صنعتی و پزشکی

توسط منیره جوادی
0 نظرات

مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) :

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های فناور در تلاش هستند تا با استفاده از پسماندها، برای کاربرد در حوزه‌های صنعتی و پزشکی «نانو گرافن» تولید کنند.

منیرا معلم مدیر عامل یکی شرکت‌های فناور در گفت‌وگو با ایسنااز اجرای طرح تحقیقاتی در حوزه گرافن خبر داد و گفت: در این طرح به دنبال تولید نانو گرافن از پسماند خشک هستیم. برای این منظور در صدد هستیم از هر پسماندی که قابلیت تبدیل شدن به خاکستر را دارا باشند، نانو گرافن را به تولید برسانیم.

وی با اشاره به کاربردهای نانو گرافن اظهار کرد: نانو گرافن‌ها در بسیاری از صنایع کاربرد دارند به گونه‌ای که این این مواد علاوه بر تولید لاستیک و شوینده‌ها در ایپملت‌های دندانی نیز کاربرد دارند؛ زیرا موجب افزایش پایداری در ایمپلنت خواهند شد.

معلم، سنتز انواع نانو ذرات را از دیگر زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت نام برد و یادآور شد: در این راستا تمرکز ما بر فرموله کردن شوینده‌هایی بر پایه نانو فناوری است و برای این منظور یکسری نانو مواد مورد نیاز برای شوینده‌ها را به مرحله تولید رسانده‌ایم.

مدیر عامل این شرکت فناور اضافه کرد: استفاده از نانو ذرات در شوینده‌ها موجب افرایش کارایی آنها شده است. نمونه این محصولات اسپری ضد بو است که بر پایه نانو به تولید رسیده و اسپری کردن آن بر روی وسایل و هوا موجب از بین رفتن بوهای نامطبوع از منزل مانند بوی ماهی و سیر می‌شود.

معلم، کرم ضد تعریق و شامپوی ضد ریزش مو را از دیگر محصولات تولیدی این شرکت معرفی کرد و افزود: تولید نانو سرامیک از دیگر دستاوردهای این شرکت است. این ماده در بدنه خودرو به عنوان پوشش حفاظتی استفاده می‌شود.

منبع : ایسنا

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است