خانه تکنولوژي محصولات نانویی برای بهبود عملکرد خودروها در روزهای گرم سال

محصولات نانویی برای بهبود عملکرد خودروها در روزهای گرم سال

توسط منیره جوادی
0 نظرات

 

مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) : مایع خنک‌کننده رادیاتور، رادیاتور بهبود یافته با فناوری‌نانو و روغن موتور حاوی نانومواد از دستاوردهای فناوران کشور هستند که در روزهای گرم سال می‌توانند خودروی شما را یاری کنند. به گزارش ایسنا، یکی از شرکت‌های فناور، مایع خنک‌کننده موتور بر پایه اتیلن گلیکول برای خودروهای سبک تولید و به بازار عرضه می‌کند که به دلیل داشتن نانوذرات عملکرد بهتری نسبت به خنک‌کننده رایج در بازار دارد.

استهلاک سیستم خنک‌کننده

کاهش استهلاک سیستم خنک‌کننده، کاهش دفعات روشن شدن فن خودرو، جلوگیری از جوش آوردن خودرو، افزایش مقاومت سیستم خنک‌کننده در برابر خوردگی، کاهش دمای آمپر در زمان استفاده از کولر، افزایش عمر واشر سرسیلندر و بهبود کارآیی موتور خودرو، جلوگیری از تشکیل رسوب در رادیاتور خودرو و نیز کاهش چشمگیر مصرف سوخت خودرو، از جمله مزایای این محصول است.

رادیاتور تقویت شده با نانوذرات

شرکت تولیدی دیگری نیز اقدام به تولید انواع رادیاتورهای تقویت شده با فناوری‌نانو کرده است. این شرکت برای انواع خودروها رادیاتور تقویت شده با نانوذرات تولید می‌کند. روغن موتور نیز نقش بسزایی در عملکرد خودرو در روزهای گرم تابستان دارد؛ از این رو محققان دو شرکت‌ فناور گواهی نانومقیاس برای روغن موتورهای نانویی خود دریافت کرده‌اند.

دربافت گواهی نانومقیاس برای روغن موتور

روغن موتور تولید شده برای خودروهای کیا، ریو، پژو ۲۰۶ و آریو قابل استفاده است. وجود نانوذرات در روغن موتور موجب افزایش طول عمر روغن و موتور خودرو می‌شود. این نانوذرات قادرند منافذ موجود در سیستم موتور را پر کنند و در نتیجه روغن‌کاری با کارایی بهتری انجام می‌شود. بهبود روغن‌کاری منجر به دفع سریع‌تر و کارآمدتر گرما از خودرو می‌شود.

نانوالیاف پلیمری

فناوران یکی دیگر از شرکت‌ها نیز برای خودروهای سواری فیلترهای حاوی الیاف نانویی تولید می‌کند.  به نقل از ستاد نانو، فیلتر هوای حاوی نانوالیاف پلیمری از دیگر دستاورد این شرکت‌ها است که برای خودروهای سنگین قابل کاربرد است.

 

 

منبع : ایسنا

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است