خانه خبر چهار پروژه نفتی جدید در استان بوشهر

چهار پروژه نفتی جدید در استان بوشهر

توسط منیره جوادی
0 نظرات

 

حفظ و نگهداشت تولید ۶ میدان نفتی در استان بوشهر، در بخش توسعه بالادست وزارت نفت قرار گرفت

مرجع پلیمر در بازار ایران: جواد اوجی در نشست شورای اداری استان بوشهر که در جریان ششمین سفر استانی دولت سیزدهم با حضور رئیس‌جمهوری و اعضای هیات‌دولت برگزار شد، گفت: چهار پروژه نفتی جدید با اعتباری ۶۰۰ میلیون دلاری در استان بوشهر اجرا می‎شود.

وزیر نفت افزود: در بخش توسعه بالادست وزارت نفت نیز پروژه‌ حفظ و نگهداشت تولید۶ میدان نفتی از ۱۲ میدان نفتی موجود در استان بوشهر در دستور کار است که ۲ واحد آن نیمه‌کاره بوده و تا پایان سال۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسند.

توجه ویژه دولت به استان بوشهر

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید نفت استان بوشهر بالغ بر ۲۵۰ هزار بشکه در روز است یادآورشد: در بخش پایین‌دست پتروشیمی‌ها نیز در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ چهار واحد پتروشیمی در استان بوشهر به بهره‌برداری ‌می‌رسد که از محل آنها اشتغالزایی خوبی در این استان محقق می‌‎شود.  وزیر نفت با اشاره به اینکه  ۲۳ روستا نیز با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان به شبکه گاز سراسری متصل می‌شود، افزود: این حجم از پروژه در حوزه مسوولیت اجتماعی وزارت نفت بی‌نظیر است و نشان از توجه ویژه دولت به استان بوشهر دارد.

زمینه ی آموزش نیروهای مستعد این استان، در قالب عقد قرارداد با سازمان فنی و حرفه‌ای

اوجی اظهار کرد: جدا از پروژه‌های تعریف شده از سوی وزارت نفت برای استان بوشهر در حوزه مسوولیت اجتماعی، در هر پروژه توسعه میدان‌های این استان تا سقف چهار‌درصد اعتبارات بخش مسوولیت اجتماعی در این استان هزینه خواهد شد. وی ادامه داد: در بحث به‌کارگیری نیروهای بومی استان بوشهر در حوزه وزارت نفت نیز در قالب عقد قرارداد با سازمان فنی و حرفه‌ای این استان در همه شهرستان‌ها زمینه برای آموزش نیروهای مستعد فراهم خواهد شد. اوجی عنوان کرد: پنج شرکت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به دلایلی نیروهای شرکتی خود را جواب کرده بودند که در نشستی مسائل و مشکلات آنها حل شد. وزیر نفت اظهار کرد: در ارتباط با نیروهای قراردادی و پیمانی حوزه‌های مختلف تیمی از حوزه منابع انسانی وزارت نفت به منطقه اعزام و قراردادهای آنها بازنگری خواهد شد.

توجه و رسیدگی به مساله معیشتی کارکنان از اولویت‌های این وزارتخانه

وزیر نفت گفت: موضوع بی‌عدالتی و تبعیض‌ها در قراردادها، طبقه‌بندی مشاغل، معیشت و رفاه نیروها و کارکنان صنعت نفت در عسلویه، پارس‌جنوبی و شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر به‌طور قطع بررسی و پیگیری می‌شود. اوجی در جمع مردم این شهرستان و کارکنان صنعت نفت مقیم در این شهرستان افزود: توجه و رسیدگی به مساله معیشتی کارکنان از اولویت‌های این وزارتخانه است. وی اضافه کرد: در زمان حاضر ۲۰۵ هزار نفر در صنعت نفت شاغل هستند که از این تعداد ۶۱ هزار نیروی رسمی، چهار هزار نیروی مدت‌معین، ۳۴تا ۳۵ هزار نفر نیروی مدت‌موقت و ۱۰۵ هزار نفر نیروی ارکان‌ثالث هستند.

 

 

منبع: دنیای اقتصاد

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.