خانه اقتصادی انتظار رکود در پتروشیمی‌های وابسته به صنایع خودروسازی جهان

انتظار رکود در پتروشیمی‌های وابسته به صنایع خودروسازی جهان

توسط مدیر سایت
0 نظرات
Car Parts

مرجع پلیمر در بازار ایران: مجتمع‌های پتروشیمی که به‌طور تخصصی محصولات مورد نیاز صنایع خودروسازی را تامین می‌کنند، به دلیل تغییر اولویت‌های مصرف‌کنندگان به دلیل شیوع و همه گیر شدن ویروس کرونا، در این اوضاع با رکود عمیق‌تری روبه‌رو خواهند بود.

Car Parts

تقاضا برای محصولاتی نظیر لاستیک مصنوعی، پلی‌پروپیلن (PP)، اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)، پلی‌استایرن (PS) در میان دیگر محصولات مورد استفاده در صنایع خودروسازی با کاهش بی‌سابقه‌ای روبه‌رو بوده است.

از آنجا که اقتصاد جهان به دلیل قرنطینه در بیشتر مناطق و کشورهای دنیا با رکودی بی‌سابقه  و بزرگتر از بحران اقتصادی دهه 193 میلادی روبه‌رو شده است، خرید خودروی جدید، آخرین موضوعی که به ذهن مردم می‌رسد.

صنایع خودروسازی از مصرف‌کنندگان بزرگ محصولات پتروشیمی به شمار می‌آیند، به‌طوری که بیش از یک سوم میانگین هزینه مواد اولیه یک خودرو را شامل می‌شوند.

آن سان، تحلیلگر موسسه آی‌سی‌آی‌اس در این باره گفت: تقاضا و تولید در صنعت خودروسازی با چالشی جدی روبه‌روست؛ با این وجود تاثیر پتروشیمی‌ها به دلیل ساختار تقاضای عرضه صنعت خودرو ممکن است در میان کشورها متفاوت باشد.

وی افزود: لاستیک مصنوعی به‌ویژه استایرن بوتادین لاسیتک (SBR) ممکن است با بیشترین کاهش تقاضا در صنایع خودروسازی روبه‌رو شود

منبع: نیپنا

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است