رشد حجم داد و ستد پلیمرها و ترکیبات شیمیایی در هفته گذشته در بورس کالا - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: با افزایشی شدن حجم معاملات محصولات پتروشیمی در دو بازار پلیمرها و شیمیایی‌ها در بورس کالا شاهد هستیم که جریان حرکت در این دو بازار تغییر کرده است اگرچه شتاب بهبود و رشد حجم معاملات در بازار پلیمرهای بورس کالا بیشتر بود آن‌هم در شرایطی که بازار آزاد هم به سمت رشد حجم داد و ستد متمایل شده است.

Report

داد و ستد پلیمرها

در هفته گذشته بازار پلیمرهای بورس کالا با رشدی نزدیک به ۲۵ درصد برای حجم معاملات روبه‌رو شد و  حجم داد و ستد در این بازار مهم  بورس کالا به بیشترین حد در ۵ هفته اخیر رسیده است. دلیل اصلی این رشد حجم معاملات را باید در افزایش نزدیک به ۳۴ درصدی عرضه‌ها و رشد ۲۰ درصدی تقاضا جستجو کرد. این وضعیت نشان داد که تمایل به خرید در بورس کالا حتی در هفته نیمه‌تعطیل پیشین هم افزایش یافته است و البته شاهد بودیم که رشد تقاضا از رشد حجم معاملات بیشتر بود.

همچنین در هفته گذشته ۶۲٫۵ درصد از عرضه‌ها مورد داد و ستد قرار گرفت که البته با توجه به بالابودن جدی عرضه‌ها ، می‌توان همین رقم را هم با کمی اغماض متعادل ارزیابی کرد. حجم عرضه‌های هفته گذشته در بورس کالا در بالاترین رقم ثبت شده در ۵ هفته اخیر قرار داشت و البته تقاضا نیز همچون عرضه‌ها ، در رکورد ۵ هفته اخیر خود قرار گرفت.

معاملات شیمیایی ها

بر اساس این گزارش ، در هفته گذشته بازار شیمیایی‌های بورس کالا هم با رشد حجم معاملات همراه شد ولی رشد کمتری از بازار پلیمرها را به ثبت رساند. در هفته گذشته شاهد کاهش ۳٫۵ درصدی عرضه ترکیبات شیمیایی در بورس کالا بودیم ولی در برابر آن تقاضا ۲۴٫۷ درصد رشد کرد. این روند در نهایت موجب شد تا حجم داد و ستد محصولات شیمیایی در بورس با ۴ درصد رشد روبه‌رو شده و به ۲۱ هزار و ۲۲۷ تن برسد که بالاترین رقم ثبت شده در ۳ هفته اخیر است.

مطلب پیشنهادی:  بررسی وضعیت بازار محصولات پتروشیمی جهان را در سال‌های آتی

منبع: نیپنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false