معاملات محصولات پلیمری بورس‌کالا در آرامش - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:  معاملات محصولات پلیمری در روز گذشته با تعادل نسبی همراه بود آن هم در شرایطی که حتی چند جرقه رشد قیمت مطلوب برای گریدهای رایج در بورس‌کالا تجربه شد؛ هرچند که دادوستد روز گذشته حداقل‌های معاملاتی برای بازار پلیمرها را برآورده ساخت ولی با توجه به انتظار برای تحرک بیشتر بازار، می‌توان گفت که معاملات روز گذشته انتظارات را برآورده نکرد. نمی‌توان گفت که حجم معاملات و میزان تقاضای روز گذشته نگران‌کننده بود ولی این بازار در شرایطی که افت قیمت‌های پایه را تجربه کرده و شواهدی از بهبود را در هفته‌های گذشته به همراه داشت، با خوش‌بینی‌های بزرگ‌تری همراه بود که تاکنون محقق نشده است.

Petrochemical product

هنوز نمی‌توان از بازگشت رکود به بازار پلیمرها سخن گفت اگرچه تثبیت بازار در همین نرخ‌های فعلی با اهرم قیمت‌های پایه در بورس‌کالا و نوسان قیمت دلار نیمایی، شاید یکی از ملزومات بهبود تقاضا به شمار رود. با توجه به رخدادهای اخیر و رهگیری حجم معاملات و تقاضای ثبت شده، می‌توان گفت که هنوز روند تولید در صنایع تکمیلی در مسیر بهبود قرار داشته و در این فاز تغییر بزرگی رخ نداده است.

تداوم روند کاهشی در بازار اآزاد

روند کاهشی قیمت‌ها در بازار آزاد ادامه یافته است تا اثرگذاری قیمت‌های پایه در بورس‌کالا، بر بازار داخلی باز هم اثبات شود. این روند البته در شرایطی تجربه می‌شود که حجم معاملات پلیمرها در هفته‌های اخیر در بورس‌کالا کاهش داشته و این افت نسبی معاملات می‌تواند سرعت‌گیری نه چندان قدرتمند در برابر کاهش نرخ در بازار داخلی به شمار رود آن‌هم در شرایطی که کم و بیش تقاضا در بازار آزاد وجود داشته و این تقاضا به نسبت اوایل تابستان اوضاع بهتری دارد.

مطلب پیشنهادی:  بررسی بازار جهانی بسته‌بندی‌های انعطاف پذیر

به‌صورت کلی قیمت‌های موجود در بورس‌کالا پایین و البته جذاب است ولی این افت نرخ تاکنون به تنهایی نتوانسته به جذب حداکثری تقاضای مواد اولیه منجر شود. البته اظهارنظر در مورد واقعیت‌های بازار را باید به پایان هفته موکول کرد تا میزان تغییر در حجم معاملات با شفافیت بیشتری خودنمایی کند.

منبع: دنیای اقتصاد

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false