خانه خبر مزیت های جوهرهای نانویی ساخت ایران نسبت به نمونه مشابه

مزیت های جوهرهای نانویی ساخت ایران نسبت به نمونه مشابه

توسط مدیر سایت
0 نظرات
Nano Ink

مرجع پلیمر در بازار ایران: یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با بهره‌گیری از دانش و فناوری نانو موفق به تولید جوهر پرینتر حاوی نانوذرات در پژوهشگاه علوم و فنون صنایع رنگ ایران شده است که از حیث کیفیت با محصولات خارجی قابل‌رقابت است، به‌علاوه به دلیل تولید داخلی، قیمت آن پایین‌تر از متوسط بازار است.

Made In Iran

شرکت تجهیز گاما، تولیدکننده انواع مرکب‌های جوهرافشان در سال ۱۳۸۳ با خودباوری و دانش جمعی از پژوهشگران ایرانی تأسیس شد و هم‌اکنون پس از گذشت نزدیک به ده سال فعالیت در این عرصه، عضویت در مرکز رشد واحدهای فناوری و استقرار در پژوهشگاه علوم و فنون صنایع رنگ ایران، محصولی قابل‌رقابت با محصولات خارجی تولید می‌کند. این شرکت با بهره‌گیری از فناوری نانو موفق به تولید مرکب‌های نانویی با کیفیت بالا و قیمت مناسب شده است.

سید وحید نبوی، مؤسس و مدیرعامل شرکت تجهیزگاما در خصوص خدمات و محصولات نانویی این شرکت گفت: «شرکت تجهیزگاما از سال ۱۳۸۰ با به‌کارگیری فناوری‌های نوین در تولید مرکب‌های جوهرافشان فعال بوده و هم‌اکنون پس از سال‌ها فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه فناوری نانو، موفق به تولید مرکب‌های پایه آب جوهرافشان حاوی نانورنگدانه شده است که از هم ازلحاظ کیفیت و هم ازلحاظ قیمت با نمونه‌های خارجی قابل‌مقایسه و رقابت است. تکنیک تبخیر بالای جوهر گاما برای افزایش سرعت خشک شدن جوهر روی کاغذ نیز با قدرت چسبندگی فوق العاده، یکی دیگر از مزیتهای منحصر به فرد جوهرهای گاما بشمار می‌رود. »
شرکت دانش‌بنیان فوق هم‌اکنون بیش از ۵۰ محصول نانویی از انواع مرکب‌های جوهرافشان شامل نانوجوهرهای چاپگرهای جوهرافشان hp، canon و epson، نانوجوهرهای پلاترهای صنعتی، نانوجوهرهای فلکسی و نانومرکب‌های جت پرینترهای تاریخ‌زن خوراکی و شیمیایی تولید می‌کند. بنابر اعلام مدیرعامل این شرکت، کیفیت این محصولات در حد محصولات تولیدی خارجی که به‌طور عمده در بازار با نام کشور کره جنوبی شناخته می‌شود؛ علاوه بر اینکه قیمت آن‌ها نیز حدود ۳۰ درصد ارزان‌تر از متوسط بازار است.
نبوی در رابطه با استفاده از فناوری نانو در این محصولات خاطرنشان کرد: «قطر نازل مورد استفاده در چاپگرها در حد یک‌چهارمقطر یک تار مو است، بنابراین طبیعی است که کوچک‌ترین ذره و گردوغباری می‌تواند موجب گرفتگی این نازل‌ها و خرابی هد چاپگر شود. به‌کارگیری فناوری نانو و استفاده از نانوذرات کربن سیاه متخلخل با توزیع اندازه ذره ۲۰ تا ۵۰ نانومتر، موجب کاهش گرفتگی و خرابی هد شده و بنابراین عمر چاپگرها را افزایش می‌دهد.»
مدیرعامل شرکت تجهیزگاما در ادامه افزود: «این نانوجوهرها هم‌اکنون در مقیاس نیمه‌صنعتی تولید می‌شود، با این وجود به کشورهایی نظیر مجارستان، ترکیه، عراق، مالزی، افغانستان صادرات داشته‌ایم؛ همچنین به دنبال جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی خط تولید صنعتی این محصولات هستیم.»
لازم به ذکر است محصول مرکب پایه آب جوهرافشان حاوی نانوذرات رنگی در تیرماه ۱۳۹۴ موفق به اخذ تأییدیه نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شده است. اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات این شرکت در پایگاه اینترنتی شرکت تجهیزگاما و یا فروشگاه محصولات شرکت تجهیز گاما در دسترس عموم مردم و صنتعگران است.
منبع: ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است