خانه خبراخبار اقتصادی تامین پایدار خوراک پتروشیمی‌ ها در زمستان امسال

تامین پایدار خوراک پتروشیمی‌ ها در زمستان امسال

توسط مدیر سایت
0 نظرات
پتروشیمی جم

مرجع پلیمر در بازار ایران: علی محمد بساق‌زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اظهار کرد: سال‌های گذشته به ویژه در فصل زمستان به دلیل کمبود گاز ،برخی از مجتمع‌های پتروشیمی ازمدار تولید خارج می‌شدند اما زمستان امسال با تدبیر وزارت نفت مشکل خاصی بابت کمبود خوراک نخواهیم داشت.

پتروشیمی جم

وی تصریح کرد: تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی‌ها امسال نسبت به سال گذشته بهبود چشمگیری یافته است ودر مورد تامین خوراک پتروشیمی‌ها در نقاط مختلف کشور نگرانی وجود ندارد.
بساق‌زاده افزود: مجتمع‌های پتروشیمی کشور آمادگی دریافت اتان فازهای مختلف پارس جنوبی را دارند و پتروشیمی‌های کاویان، مروارید، جم و آریاساسول و دیگر مجتمع‌ها که در سال‌های قبل به دلیل کمبود اتان در کشور با ظرفیت واقعی خود در حال کار نبودند از سال گذشته وضع خوبی بابت تامین خوراک دارند وامسال نیز در این راستا می‌توانند بر حجم تولید خود اضافه کنند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قراراست اتان تولیدی افزون برفازهای قدیمی پارس جنوبی امسال از سوی پالایشگاه‌های فازهای جدید پارس جنوبی نیز در نیمه دوم امسال به مجتمع‌های پتروشیمی تحویل داده شود گفت: همزمان با افزایش حجم خوراک پتروشیمی‌ها امید است امسال افزایش تولید را محقق کنیم.
وی با اشاره به این که افزون بر مجتمع‌هایی که در حال تولید هستند، امسال چند مجتمع دیگر وارد مدار تولید می‌شوند و ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: امید است با مشارکت بیشترسرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین همکاری بیشتر بانک‌های داخلی بتوان تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی کشورمان را شتاب بخشید تا هر چه زودتر این طرح‌ها به بهره‌برداری برسند.

منبع: نیپنا

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است