خانه خبر دستاورد جدید در زمینه ترموپلاستیک های تقویت شده با الیاف

دستاورد جدید در زمینه ترموپلاستیک های تقویت شده با الیاف

توسط ایمان علیزاده
0 نظرات

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) شرکت  Toho Tenax موفق به توسعه منسوجات پیش آغشته (prepreg) ترموپلاستیک با مدول بالا و مقاوم در برابر آتش شدند.

منسوجات

Prepreg، ورقه الیاف کربن آغشته به رزین ماتریس است. این محصول جدید دارای رزین پلی اتر سولفون با بیش از 55 درصد الیاف کربن می‌باشد که می‌تواند به عنوان ترموپلاستیک تقویت شده با الیاف کربن (CFRTP) با عملکرد بالا مورد استفاده قرار بگیرد.

در حال حاضر، پلاستیک‌های متداول تقویت شده با الیاف کربن که در آنها از رزین ترموست نظیر اپوکسی استفاده می‌شود نیاز به پردازش طولانی و هزینه بالایی دارند. Toho Tenax با استفاده از Prepreg و توسعه فناوری قالب گیری فشاری سرد و حرارت دهی سریع، موفق به تولید CFRTP در یک چرخه زمانی 4 دقیقه‌ای شده است که کاهش قابل توجهی در زمان فرایند را به دنبال دارد و حجم تولیدات نیز بالا می‌رود.

استفاده از الیاف پیش آغشته ترموستی نیاز به نگهداری در محلی خنک دارد اما استفاده از ترموپلاستیک‌ها باعث می‌شود به صورت بلند مدت در دمای اتاق نگه داری شوند. علاوه بر این رزین ترموپلاستیک به الیاف پیش آغشته اجازه می‌دهد تا به صورت قرص برای قالب‌گیری تزریقی استفاده شوند.

اولین سری این محصولات در ماه مارس 2016 برای استفاده در لوازم الکتریکی، تجهیزات پزشکی و لوازم ورزشی روانه بازار شد و در آینده برای کاربردهای بیشتری نظیر تجهیزات صنعتی و هواپیما توسعه پیدا خواهند کرد.

منبع: advancedtextilessource

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است