خانه خبر کاهش زرد شدگی در بطری‌ها پت با افزودنی مستربچ جدید

کاهش زرد شدگی در بطری‌ها پت با افزودنی مستربچ جدید

توسط ایمان علیزاده
0 نظرات

bottleبه گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)، شرکت Clariant افزودنی مستربچ جدید مایع خود را که باعث می شود زرد شدگی پلی استر ترفتالات (PET) را با وارد کردن رزین‌های بازیافتی پس از مصرف (PCR) را کاهش دهد، معرفی کرد.

این محصول جدید در طیف گسترده‌ای از گریدهای رزین PET و فرآیندهای قالب‌گیری تزریقی- دمشی، قالب‌گیری تزریقی و اکستروژن استفاده می‌شود. معمولا رزین‌های PET در بطری‌ها و ورق‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود. این افزودنی تاییدیه خود را از سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) دریافت کرده است.

این مستربچ‌های مایع به ته نشین شدن و قطعه قطعه شدن مقاوم هستند بنابراین عمر مفید محصول افزایش می‌یابد. آن‌ها همچنین به آسانی در سیستم‌های اندازه گیری وزن‌سنجی برای حصول اطمینان از بدست آوردن مقدار دقیق استفاده می‌شود.

افزودنی مایع جدید در دستگاه قالب گیری تزریقی-دمشی مورد آزمایش قرار گرفت. بطرهایی که از 25% پت بازیافتی و 75% پت اولیه و بدون هیچ گونه افزودنی با بطرهایی که شامل افزودنی با غلظت های 0/025، 0/035 و 0/05 بود مورد مقایسه قرار گرفت که بطر‌های شامل افزودنی بسیار روشن‌تر و زرد شدگی کمتری را دارا می‌باشند.

منبع: plasticsnews

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است