خانه علمی پژوهشیمقالات جداکننده پلی‌اتیلن چند لایه با خواص حرارتی بهبودیافته

جداکننده پلی‌اتیلن چند لایه با خواص حرارتی بهبودیافته

توسط منیره جوادی
0 نظرات

مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) :

جداکننده پلی‌اتیلن چند لایه با خواص حرارتی بهبودیافته برای استفاده در باتری‌های لیتیوم-یون ایمن
چکیده

جداکننده نقش مهمی در ایمنی و عملکرد باتری دارد. جداکننده‌­های پلی‌­الفین به دلیل خواص عالی خود به طور گسترده در باتری­های لیتیوم-یون (LIB) تجاری استفاده می‌­شوند، اما این جداکننده‌­ها از انقباض حرارتی جدی و ترشوندگی الکترولیت ضعیف رنج می‌­برند. بنابراین، یک جداکننده چند لایه (ASPESA) با پوشش دادن دو لایه نازک پلی­‌اتیلن چگالی پایین (LDPE) با Al2O3 در دو طرف غشای پلی‌­اتیلن با استفاده از روش ریخته‌گری آسان و سازگار با محیط زیست ساخته‌­شد. جداکننده ASPESA عملکرد خاموش شدن را در 120 درجه سلسیوس انجام داده و پایداری حرارتی افزایش یافته را در زیر 185 درجه سلسیوس با انقباض حرارتی کم 1% نشان می‌­دهد. در همین حال، لایه‌های LDPE و Al2O3 می‌توانند ترشوندگی الکترولیت و جذب الکترولیت (407/23%) را بهبود بخشند. جداکننده چند لایه ASPESA عملکرد سیکل‌­زنی عالی را در سل‌­های LiFePO4||Li با ظرفیت تخلیه mAh/g 144/5پس از 900 سیکل با حفظ ظرفیت 98/9 %(در مقایسه با سیکل 5 ام) ارائه می­‌کند. بنابراین، جداکننده چند لایه ASPESA پتانسیل زیادی برای استفاده به عنوان جداکننده با ایمنی بالا در LIB ها دارد.

نتیجه­‌گیری

به طور خلاصه، یک جداکننده چند لایه (ASPESA) با دو لایه پوششی از پلی‌­اتیلن با چگالی پایین (LDPE) و Al2O3 در دو طرف غشای پلی­‌اتیلن(PE) ساخته شد. لایه­‌ها از محلول­‌های ریخته‌­گری برپایه آب کم هزینه، سازگار با محیط زیست و ایمنی بالا تهیه شده­‌اند. جداکننده ASPESA دارای عملکرد خاموش شدن حرارتی در دمای 120 درجه سلسیوس به دلیل لایه­‌های میانی میکروکره‌­های LDPE حساس به حرارت است. علاوه بر این، با توجه به لایه‌های Al2O3 مقاوم در برابر حرارت، جداکننده ASPESA ترشوندگی الکترولیت بسیار بهتر، جذب الکترولیت بالاتر، پنجره الکتروشیمیایی گسترده‌­تر و پایداری حرارتی افزایش یافته در زیر 185 درجه سلسیوس را نشان می‌­دهد. جداکننده ASPESA عملکرد الکتروشیمیایی بسیار خوبی را نشان می­دهد و دارای ظرفیت تخلیه mAh/g 144/5 پس از 900 سیکل با حفظ ظرفیت بالا 98/9% (در مقایسه با سیکل 5 ام) می باشد. با توجه به ویژگی‌های جذاب بیان‌­شده و فرایند آماده‌سازی مقیاس‌پذیر ساده، استفاده از جداکننده چند لایه ASPESA برای کاربرد در باتری‌های لیتیوم-یون با ایمنی بالا امیدوارکننده می‌­باشد.

 

دانلود فایل : جداکننده پلی‌­اتیلن چند لایه با خواص حرارتی بهبودیافته برای استفاده در باتری‌­های لیتیوم-یون ایمن

 

 

DOI: 10.1016/ j.partic.2023.12.017
ترجمه و ویرایش : علیرضا کرفی

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است