خانه خبراخبار علمی پژوهشی به کمک پليمر ها داروهای برچسبی هم آماده عرضه شدند

به کمک پليمر ها داروهای برچسبی هم آماده عرضه شدند

توسط مدیر سایت
0 نظرات
مسکن

به گزارش مرجع پليمر بازار ايران (پليم پارت) نسل جدیدی از داروهای مسکن درد آماده عرضه شدند که به جای اینکه خورده شوند از طریق برچسب های پليمری مخصوص تنها به ناحیه مورد نظر از بدن می رسند.

بدون شک مهمترین مشکلی که درخصوص داروهای تسکین دهنده درد وجود دارد این است که با منتشر شدن در سراسر بدن نه تنها اندام مورد نظر بلکه سایر بافت ها و اعضا را نیز تحت تأثیر قرار می دهند. بدین ترتیب بدن از اثرات جانبی این داروها در امان نبوده و در عین حال اثرگذاری دارو در نقطه مورد نظر با محدودیتهایی همراه می شود.

اکنون محققان دانشگاه «وارویک» انگلیس چاره ای برای این مشکل ارایه کرده اند که از آن می توان به عنوان تحولی بزرگ در دانش داروسازی یاد کرد.

آنها برای نخستین بار در دنیا وصله پوستی ایبوپروفنی تولید کرده اند که با چسباندن آن به محل مورد نظر، تنها همان ناحیه تسکین پیدا می کند.

به گزارش پليم پارت، این فناوری جدید از نوعی پلیمر چسبنده انعطاف پذیر ساخته شده و می تواند تا ۳۰ درصد وزن خود حامل داروی مسکن ایبوپروفن باشد.

پس از چسبیده شدن این وصله به محل مورد نظر، ذرات تشکیل دهنده دارو به تدریج از آن جدا شده و وارد پوست می شوند تا در نهایت به شکل کنترل شده ای به محل مورد نظر برسند. این مکانیسم به گونه ای طراحی شده که انتقال دارو به شکل کنترل شده صورت گرفته و تا ۱۲ ساعت فعال باشد.

محققان معتقدند که با این نوآوری داروهای مسکنی همچون ایبوپروفن بی آنکه از طریق جریان خون به سراسر بدن راه پیدا کنند، اثرگذاری به مراتب بهتری در اندام مورد نظر خواهند داشت.

انتظار می رود اوليه عرضه انبوه اين دارو ها به پازار تا 2 سال آينده انجام شود.

منبع http://www.plasticstoday.com/articles/researchers-develop-worlds-first-polymer-based-ibuprofen-patch-151209

مطالب مشابه

پیام بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نگاهی کوتاه

مرجع اطلاعات تخصصی پلیمر حاوی محتوی فنی،اقتصادی،علمی و تولیدی در بازار ایران به منظور گسترش تعاملات تجاری B2B و B2C فعالین و متقاضیان در عرصه داخلی و بین المللی

خبرنامه

آخرین اخبار

تمامی حقوق مطالب برای “پلیم پارت “محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع میباشد.