سنسورهای هیدروژن فوق سریع با استفاده از نانو مواد هیبرید پلیمر - فلز - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ مرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: تشخیص هیدروژن به هر روش، چالشی جدی است زیرا این گاز نامرئی و بی بو است، و در عین حال بسیار فرار و قابل اشتعال و تنها ۴ درصد هیدروژن در هوا برای شعله ور شدن آن کافی است. به همین دلیل برای اینکه اتومبیل های هیدروژنی و زیرساخت های مرتبط با آن از امنیت کافی برخوردار باشند، بایستی بتوانیم مقادیر بسیار جزئی هیدروژن در هوا را شناسایی کنیم و سنسورهایی با عملکرد فوث سریع، بایستی هرگونه نشتی را قبل از آتش سوزی، شناساسی کنند.

plasmonic metal–polymer hybrid nanomaterial

محققان دانشگاه صنعتی چالمرز، سوئد، با همکاری دانشکده فنی دانمارک و دانشگاه ورشو، سنسورهای هیدروژن فوق سریعی را توسعه داده اند که می تواند اهداف عملکردی مورد نیاز برای استفاده در وسایل نقلیه هیدروژنی آینده را تامین کند.

در مقاله منتشر شده در نشریه Nature Materials، تیم محقق، مفهوم نانومواد هیبرید فلزی- پلیمری را ارائه می دهد که در آن پوشش پلیمری، انرژی فعال سازی برای انتقال هیدروژن به داخل و خارج نانوذرات پلاسمونی را کاهش می دهد و در عین حال مقاومت غیر فعال سازی از طریق یک غشای پلیمری دو طرفه، فراهم می شود.

سنسور بر پایه یک پدیده نوری – پلاسمون کار می کند و با روشن شدن نانوذرات فلزی، نور قابل تولید می شود. لذا با تغییر مقدار هیدروژن در محیط، حسگر به سادگی تغییر رنگ می دهد.

بیشتر:

Researchers develop concept for ultra-fast hydrogen sensor; plasmonic metal–polymer hybrid nanomaterial

 

 

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false