کاهش التهاب زخم با نانو ذرات پلاستیکی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: محققان دانشگاه میشیگان موفق به توسعه نانو ذرات پلاستیکی شده‌اند که قادر به کاهش سلول‌های ایمنی ایجاده کننده التهاب در محل زخم می‌باشد.

eutrophil–Particle Interactions in Blood

التهاب یک شمشیر دو طرفه است. هنگامی که به وجود می‌آید به درمان بدن می‌کند و عفونت را از بین می‌برد. اما گاهی اوقات سیستم ایمنی بیش از حد واکنش نشان می دهد. به عنوان مثال، یک آسیب حاد ریوی منجر به از بین رفتن لایه سیال محافظ می‌گردد.

در حال حاضر، آزمایشات صورت گرفته بر روی موش ها نشان می دهد که نانوذرات ساده پلاستیکی قادر به نگه داری نوعی از سلول های ایمنی بدن به نام نوتروفیل هستند که باعث التهاب می‌گردند. بیماری های دیگر که در آن نوتروفیل ها باعث التهاب بیش از حد می شوند شامل عفونت خونی و سخت شدن شریان ها می باشند. نوتروفیل‌ها اولین سد دفاعی بدن محسوب می‌شوند و در حد لازم و منطقی ایجاد التهاب می‌کنند. این سلول‌ها تحت تأثیر سلول‌های سفید خون قرار می‌گیرند.

محققان با قرار دادن نانوذراتی پلاستیکی در محل زخم مشاهده نمودند که سلول‌های نوتروفیل ناپدید شدند. بررسی بیشتر نشان داد که برهم کنشی میان سلول‌ها و ذرات ایجاد می‌شود و بعد از آن، نوتروفیل‌ها در ذرات پلاستیک به ‌دام می‌افتند. در واقع سلول‌های نوتروفیل در حین حرکت به سمت محل زخم برای ایجاد التهاب، به نانوذرات پلاستیک برخورد کرده و تغییر جهت می‌دهند و به جای سفر به محل زخم و ایجاد التهاب در آن، به جنگ با نانوذرات پلاستیکی می‌روند تا آن را از بدن دور کنند.

دانلود کامل مقاله کاهش التهاب زخم با نانو ذرات پلاستیکی :

eutrophil–Particle Interactions in Blood Circulation Drive Particle Clearance and Alter Neutrophil Responses in Acute Inflammation

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false