×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر

بازدیدها: 88

خواندن این مطلب ۳ دقیقه زمان میبرد
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: در چین و جنوب شرق آسیا، بازارهای ای بی اس و پلی استایرن در این هفته در مواجهه با کاهش هزینه‌های صنایع بالادستی، دور جدیدی از افت قیمت‌ها را ثبت کردند.

report and analysis

تداوم بازار کاهشی ای بی اس و پلی استایرن

طبق داده‌های شاخص قیمت chemOrbis، قیمت‌های نقدی استایرن (FOB کره جنوبی) در ماه گذشته شاهد کاهش‌های انباشتی در حدود  ۱۹۰ دلار در هر تن بوده‌اند.

یکی از تولیدکنندگان مالزیایی قیمت ای بی اس خود را از هفته گذشته ۲۰ دلار در هر تن کاهش داد و آن را به ۱۷۶۰ تا ۱۷۸۰ دلار در هر تن (CIF چین و جنوب شرق آسیا، نقدی) رساند. یکی از منابع تولیدکننده گفت: «تعدادی قرارداد در جنوب شرق آسیا منعقد کرده‌ایم. اگرچه، تقاضا از چین عمدتاً به دلیل ارزش پایین یوان در برابر دلار ضعیف بوده است.»

یکی از تولیدکنندگان تایلندی در مقایسه با هفته گذشته قیمت‌های پلی استایرن و ای بی اس خود را به ترتیب، ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر تن، و ۵۰ دلار در هر تن کاهش داد.

قیمت‌های فعلی پلی استایرن مقاوم تزریقی

قیمت‌های اخیر تولیدکننده برای پلی استایرن مقاوم تزریقی در رقم ۱۵۶۰ دلار در هر تن، پلی استایرن معمولی تزریقی در رقم ۱۵۱۰ دلار در هر تن، و برای ای بی اس تزریقی در رقم ۱۷۸۰ دلار در هر تن (همگی CIF چین و جنوب شرق آسیا، نقدی) می‌باشند.

یکی از تولیدکنندگان تایوانی در مقایسه با هفته گذشته، قیمت‌های پلی استایرن خود به چین و جنوب شرق آسیا را ۵۰ تا ۶۰ دلار در هر تن کاهش داد. یکی از منابع تولیدکننده گفت: «قیمت‌های نقدی استایرن به تأثیر منفی خود بر قیمت‌های پلی استایرن در آسیا ادامه دادند.»

یکی از تاجران واقع در اندونزی گزارش داد که عرضه‌کننده کره‌ای آن‌ها نسبت به هفته گذشته قیمت‌های پلی استایرن معمولی، پلی استایرن مقاوم و ای بی اس خود را به ترتیب ۶۰ دلار در هر تن، ۷۰ دلار در هر تن و ۲۰ دلار در هر تن کاهش داده است. یکی

دیگر از تاجران واقع در اندونزی که با کاهش ۲۰ تا ۳۰ دلاری قیمت‌های ای بی اس از سوی تولیدکننده کره‌ای مواجه شده بود گفت: «ازآنجایی‌که قیمت‌های استایرن به روند نزولی خود ادامه دادند، بر این باوریم که قیمت‌های ای بی اس در کوتاه‌مدت جای افت بیشتری رادارند.»

وضعیت قیمت‌ ای بی اس چین و جنوب شرق آسیا

طبق داده‌های chemOrbis، قیمت‌های ای بی اس چین و جنوب شرق آسیا ((CIF به کمترین میزان خود از ژوئن ۲۰۱۷ رسیده‌اند. در چین، میزان کلی قیمت‌های ای بی اس تزریقی وارداتی از هفته گذشته ۳۰ تا ۴۰ دلار در هر تن کاهش یافتند، و اخیراً در رقم ۱۶۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار در هر تن (CIF) قرار گرفتند.

قیمت‌های ای بی اس تزریقی وارداتی جنوب شرق آسیا (CIF) اخیراً در رقم ۱۷۲۰ تا ۱۷۸۰ دلار در هر تن گزارش شدند.

در بازار پلی استایرن، قیمت‌های پلی استایرن معمولی تزریقی در چین (CIF، نقدی) در رقم ۱۴۲۰ تا ۱۵۱۰ دلار در هر تن، و در جنوب شرق آسیا (CIF، نقدی) در رقم ۱۴۲۰ تا ۱۵۲۰ دلار در هر تن قرار گرفتند.

بازه پایینی قیمت‌ها در این هفته ۶۰ دلار در هر تن کاهش یافتند، درحالی‌که بازه بالایی قیمت‌ها با کاهش ۲۰ تا ۳۰ دلاری مواجه شدند. قیمت‌های پلی استایرن مقاوم تزریقی وارداتی در چین اخیراً در رقم ۱۵۰۰ تا ۱۵۸۰ دلار در هر تن (CIF)، و در جنوب شرق آسیا در رقم ۱۴۸۰ تا ۱۵۶۰ دلار در هر تن (CIF) گزارش شدند، و هم‌زمان هر دو بازه کاهش‌های هفتگی در حدود ۶۰ تا ۹۰ دلار در هر تن را ثبت کردند.

منبع: پتروتحلیل

0

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.