پيش بینی بازاری 7.96 میليارد دلاری پليمرهای سوپر جاذب تا سال 2020 - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) پیش بینی می شود ارزش بازار جهانی پلیمرهای سوپر جاذب  به ۷٫۹۶ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۰ برسد. رشد میزان مصرف و کاربری معادل حدود ۷٫۶٪ در بازه سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ خواهد بود و بخش عمده این تقاضا مربوط به آسیا، خاور میانه، آفریقا، امریکای لاتین و افراد سالخورده در کشورهای توسعه یافته می باشد.

پلیمر سوپر جاذب
پلیمرهای سوپر جاذب (SAP) در درجه اول به عنوان جاذب برای آب و محلول های آبی در پوشک بچه، محصولات بی اختیاری بزرگسالان، محصولات بهداشتی زنانه، و موارد مشابه استفاده می شود. بازار پوشک بزرگترین بازار پلیمر سوپر جاذب در سال های اخیر بوده است اما توجه به کاربرد آن در صنعت کشاورزی این صنعت را سریعترین بازار رو به رشد برای SAP تبدیل کرده است.

امروزه استفاده از پلیمرهای سوپر جاذب (SAP) جهت حفاظت از آب در بخش کشاورزی  و به طور گسترده ای در بخش های مختلف جهان استفاده می شود. افزایش جمعیت و افزایش تقاضا برای مواد غذایی در کشورهای در حال توسعه از عوامل کلیدی رشد تقاضا برای بازار SAP در صنعت کشاورزی می باشد.

از جمله کاربرد مهم SAP در کشاورزی می توان به باغبانی، جنگلداری، چمن و فضای سبز بازی و زمین گلف، اشاره کرد.

ایالات متحده و چین بیش از ۴۰ درصد از بازار SAP از نظر ارزش را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کردند. چین بزرگترین بازار در منطقه آسیا است و ایالات متحده آمریکا بزرگترین کاربر نهایی و تولید کننده سوپر جاذب در آمریکای شمالی است. آمریکا و چین بزرگترین مصرف کنندگان در مناطق مربوطه خود هستند، و انتظار می رود که رقابت جدی با یکدیگر برای تسلط بر بازار تا سال ۲۰۲۰ در برنامه کاری خود داشته باشند.

منبع: http://www.plastemart.com/plastic-facts-information.asp?news_id=28034&news=Global-super-absorbent-polymer-market-estimated-to-be-US796-bln-by-2020

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false