×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر

خواندن این مطلب < 1 دقیقه

Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به چند دانشگاه که نقش متولی خواهند داشت کمک می کند تا هر کدام یک انستیتو تحقیقاتی مادم العمر در محدوده خود احداث کنند.

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از  خبرگزاری فارس طبق موافقتنامه ها، دانشگاه شیراز برای فناوری متانول و دانشگاه تربیت مدرس برای فناوری الفین و پژوهشگاه شیمی و مهندس شیمی ایران برای فناوری پروپیلن و مشتقات آن و دانشگاه امیر کبیر برای فناوریهای کاتالیستهای پرمصرف مربوطه در نظر گرفته شده اند.

شعری مقدم گفت این دانشگاهها به دلیل امکانات و آمادگیهایی که داشته اند انتخاب شده اند ولی با آنها ١٠ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی دیگر به عنوان قطبهای علمی و پژوهشی همکاری خواهند داشت؛ به این ترتیب که دانشگاههای صنعتی شریف، رازی کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چمران اهواز با دانشگاه شیراز و دانشگاههای فردوسی مشهد با دانشگاه تربیت مدرس همکاری خواهند داشت، ضمن آن که دانشگاههای آزاد، علم و صنعت ایران و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و دانشگاههای تهران، تبریز، آزاد و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با دانشگاه امیرکبیر همکاری خواهند داشت.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار داشت برای شروع کار،قراردادی ۵ ساله با دانشگاههای متولی منعقد می شود و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران ضمن انجام پرداختهای مقرر در قراردادها، از طریق شرکت پژوهش و فناوری خود اطلاعات و امکانات فنی لازم را در اختیار آنان قرار می دهد.

شعری مقدم در پایان تاکید کرد همه فعالیتهای تحقیقاتی صنعت پتروشیمی مثلا در زمینه متانول در دانشگاه شیراز متمرکز می شود و در این انستیتو، صنعت و دانشگاه دوش به دوش هم در کسب فناوری متانول و توسعه و ثبت بین المللی آن تلاش خواهند کرد

1

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.