بهینه سازی کامپوزیت چوب پلاستیک با استفاده از الگوریتم ژنتیکی - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۳۰ مرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: کامپوزیت چوب پلاستیک (کامپوزیت چوب پلیمر) یا کامپوزیت های فیبر طبیعی، اساسا شامل ترکیبی از پودر پلاستیک و چوب می باشند. کیفیت محصول معمولا” اندازه گیری شده و کاملا” وابسته به خواص مکانیکی مواد کامپوزیتی است که برای توسعه محصول استفاده می شود و به همین دلیل، آزمایش‌های زیادی در آزمایشگاه‌های کارخانجات برای تعیین دوام محصول، انجام شده است. با این وجود هنوز راه حل جامع برای ایجاد یک سیستم خودکار برای ارائه  فرمول مناسب ترکیب پلیمر و چوب، وجود ندارد.

کامپوزیت‌های چوبی پلاستیکی

در این مقاله،با استفاده از الگوریتم ژنتیک، روشی برای پیدا کردن ترکیب مطلوب برای رسیدن به هریک از خواص مورد نظر در تولید یک محصول با کیفیت، ارائه شده است.

پارامترهای مختلفی در فرایند محاسباتی و با هدف یافتن بهترین نسبت برای ترکیب،  بکار گرفته شده اند. رفتار تصادفی که در الگوریتم ژنتیکی تعبیه شده است، راه حل های متنوعی را با توجه به قابلیت اکتشاف و بهره برداری و سمت و سوی راه حل های اجرایی، نشان داده است.

یافته ها نشان از توان بالقوه الگوریتم ژنتیکی در رسیدن به دقت خوبی برای دیگر کامپوزیت های پلیمر چوب مانند چوب استوایی به عنوان مواد پلیمری، دارد.

همچنین انتظار می رود که هزینه و زمان در این روش، در مقایسه با روش‌های آزمایشگاهی سنتی، کاهش یابد.

دانلود مقاله کامل بهینه سازی کامپوزیت چوب پلاستیک با استفاده از الگوریتم ژنتیکی

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false